Web Analytics

Легенди та повсякденність: ЄрміловЦентр показує «Нові MYPhології»

1 червня у центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» відкрили виставку «Нові MYPhології», присвячену п'ятиріччю заснування Школи концептуальної та арт фотографії Сергія Мельниченка «MYPH».

Виставку готували до відкриття ще торік, але через повномасштабне російське вторгнення харків'яни мають змогу побачити її тільки тепер.

Назва «Нові MYPhології» представляє не тільки назву школи, а й задає тему виставки: міфологічний тип мислення.

28 авторок та авторів осмислили реальність через почуття, емоції та представили свої фотографії, артоб’єкти, інсталяції та відеоарт.

В роботах митців реальність переплітається з легендами, а міфологічні образи допомагають виразити боротьбу з сучасними нормами. Так, на фотографіях Pasha Youz мавки живуть у сучасному Києві поблизу Дніпра. А Олена Косович проводить паралель між мавками і сучасними жінками, які повертають владу над своїм життям.

Проєкти Аліни Панасенко і Наталі Агризкової осмислюють явище, з яким зіткнулися мільйони українців через розпочату росією війну: втрата рідного дому та необхідність адаптуватися до нових умов.

Деякі об’єкти на виставці можна і потрібно чіпати. «Одинадцять» Олени Лемберської  — альбом з фотографіями за 2022 рік, у якому завжди буде 11 місяців. Кожен відвідувач може перегорнути його на будь-яку сторінку.

Роботи цих та інших митців можна побачити у «ЄрміловЦентрі» з вівторка по неділю з 12:00 до 19:00 за адресою майдан Свободи, 4. Виставка триватиме до 15 липня. Вхід вільний.