Web Analytics
Корупційний скандал в Ізюмі: Харківська ОВА рекомендує звільнити мера Марченка з посади начальника МВА | MediaPort

Харківська обласна військова адміністрація рекомендувала звільнити з посади начальника Ізюмської міської військової адміністрації міського голову Валерія Марченка.

Про це під час пресконференції 26 грудня повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов

За його словами, пропозицію щодо кандидата на цю посаду подали на розгляд президента. 

«Ми сповідуємо політику роботи проти корупції. І будь-які прояви щодо цього і зловживання на місцях є недопустимими. Нами було прийнято рішення рекомендації щодо зміни начальника Ізюмської міської військової адміністрації. Кандидатура є, вона погоджена керівництвом Офісу президента, тривають організаційні процедури щодо призначення», — сказав Олег Синєгубов. 

Валерій Марченко — міський голова, начальник Ізюмської міської військової адміністрації

Реакції Валерія Марченка, який є міським головою і одночасно очолює Ізюмську міську військову адміністрацію, не було. На телефонні дзвінки «МедіаПорта» протягом дня він не відповів.

Що передувало

Колишній заступник міського голови Валерія Марченка фігурує у справі про махінації з державною програмою «єВідновлення». Поліція оголосила йому підозру, повідомив 26 грудня начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов

«В понівеченому ворогом Ізюмі можновладці вирішили нажитися на неіснуючих руйнуваннях. Ми вже зібрали достатньо доказів та вручили підозру колишньому заступнику голови МВА. В такий спосіб разом зі спільниками він встиг «відновити» щонайменше три будинки. Учасники схеми мали чат в месенджері, назвали його красномовно «Королі Ізюма», — розповів начальник слідчого управління Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов. 

Як повідомили у Харківській обласній прокуратурі, заступник міського голови знайшов будинок, який нібито пошкодило під час обстрілів, комісія його «обстежила» і подала на програму «єВідновлення». 

«Посадовець звернувся до свого знайомого та розповів про «схему». Небайдужий товариш запропонував допомогу і залучив до оборудки свого дядька, який був експертом та склав завідомо неправдивий звіт про обстеження житлового будинку. Вже надалі заступник начальника Ізюмської МВА забезпечив позитивний розгляд Комісією заяви про отримання компенсації за зруйноване житло і отримання двох житлових сертифікатів на загальну суму майже 1,5 млн гривень», — йдеться у повідомленні прокуратури.

За даними слідства, власник будинку отримав сертифікати і не знав про махінації. Отримані сертифікати він поміняв на будинок у Краматорську, який коштував менше, ніж пів мільйона гривень. Власницею цього будинку була бабуся дружини ізюмського посадовця. Далі жінка перевела у готівку гроші з сертифікатів і склала на зятя довіреність, за якою він купив їй автомобіль за 400 тис. грн. Правоохоронці встановили ще дві аналогічні ситуації з будинками в Ізюмі та сусідньому селі Кам’янка. 

«Підшукавши ці два домоволодіння, щоб вони виглядали більш «пошкодженим від обстрілів», чиновник організував розбір даху із застосуванням молотка та кувалди. За ці два будинки злочинна група отримала житлові сертифікати на суму майже 3,5 млн гривень. Проте гроші учасникам оборудки не надійшли у зв’язку з припиненням їх злочинної діяльності правоохоронними органами», — повідомили у прокуратурі. 

У справі — четверо підозрюваних. Один з них, експерт, переховується від слідства, йому підозру оголосили заочно. 

Читайте також: «Королі Ізюма» заробили на «єВідновленні»: поліція розслідує шахрайство