Web Analytics

Коронавірус діагностували у двох медсестер інфекційної лікарні у Харкові

Перші випадки зараження коронавірусом виявили серед медичного персоналу Харківської обласної інфекційної лікарні. 

Заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк розповів про це сьогодні на території лікарні, де приймали вантаж гуманітарної допомоги від мережі супермаркетів. 

«Є проблематика, дійсно, вона існує зараз у нас, що майже кожен четвертий захворілий — це медичний працівник. І ми знаємо, що і дві медсестри інфекційної лікарні вже сьогодні знаходяться на лікуванні, тому що є інфекція», — сказав Черняк, повідомляє Суспільне.

«Так, у них підтверджено методом ПЛР. Вони знаходяться також на лікуванні в нашому закладі. Стан цих хворих середньо тяжкий без пневмонії. Вчора були госпіталізовані», — сказав директор лікарні Павло Нартов.

За словами Нартова, обласна інфекційна лікарня вже прийняла 168 пацієнтів. 

«Наш лікувальний заклад розрахований на 200 ліжок. Якщо до нашого закладу будуть госпіталізуватися хворі тільки на коронавірусну інфекцію, по плану перепрофілювання, ми можемо розраховувати на 300 ліжок. Зараз до нас госпіталізуються хворі з підтвердженим діагнозом і з підозрою. Підозра — це пневмонія частіше за все і виражені клінічні прояви коронавірусної інфекції», — сказав директор медзакладу. 

Раніше повідомлялося, що в разі заповнення місць у дорослій інфекційній лікарні, пацієнтів із СOVID-19 почне приймати дитяча. 

На 5 травня коронавірус загалом діагностували у 88 медпрацівників регіону. Загалом, за даними обласного лабораторного центру, на Харківщині підтверджено 410 випадків СOVID-19, з яких 10 померло, 48 одужало. На розгляді залишається 147 підозр.

Слухайте такожПерша опорна. Як працює харківська інфекційна лікарня в умовах пандемії. Подкаст