«Королі Ізюма» заробили на «єВідновленні»: поліція розслідує шахрайство
В Ізюмі правоохоронці розслідують схему незаконного отримання коштів на нове житло за державною програмою «єВідновлення».
Як повідомив в інтерв’ю «Укрінформу» начальник слідчого управління Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов, підозрювані робили будинки схожими на ті, що постраждали від вибухів, комісія їх обстежувала і подавала на програму «єВідновлення». Внаслідок однієї з таких махінацій люди незаконно отримали півтора мільйона гривень.
«Людина отримала сертифікат на півтора мільйона. А далі ж їм потрібно було перевести його в кеш. Для цього один із фігурантів використав бабусю своєї дружини, яка мала будинок, і вони уклали фіктивну угоду купівлі-продажу. Гроші за сертифікатом були перераховані на рахунок бабусі, вважайте — дружині фігуранта, та конвертовані в готівку. Один із потенційних підозрюваних придбав собі автівку», — розповів Сергій Болвінов.
За його словами, через такі шахрайства в Ізюмі перевіряють ще щонайменше 200 будинків, які проходили за програмою «єВідновлення».
«Ми під час обшуків повилучали у фігурантів мобільні телефони. Цей чоловік, якого ми вважаємо організатором, і його спільники переписувалися. У них був спільний чат. Знаєте, як він називається? «Королі Ізюма», — говорить начальник слідчого управління Нацполіції Харківщини.
За його словами, як виявило слідство, деякі з будинків точно не були пошкоджені обстрілами, а люди отримали компенсації.
Що відомо про «схему»
4 листопада стало відомо, що на Харківщині вперше оголосили підозру «за організацію «схеми» через державну програму «єВідновлення» в Ізюмському районі.
«За даними слідства, у 2023 році дві державні реєстраторки та дві місцеві мешканки організували «схему» фактично обкрадання Державного бюджету через програму «єВідновлення». Вони оформили документи з фіктивними відомостями для подальшого отримання грошей за нібито зруйнований будинок на території Оскільської ТГ Ізюмського району внаслідок збройної агресіі рф. Насправді будинок не зазнав жодних пошкоджень чи руйнувань з моменту повномасштабного вторгнення ворога. Будинок був демонтований ще до початку війни, а будь-які правовстановлюючі документи на нього відсутні», — повідомила Харківська обласна прокуратура.
У справі четверо фігурантів, яким повідомили про підозру у шахрайстві, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах, а також у виготовленні та підробленні офіційного документа з метою його використання (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 190, ч. 3 ст. 358 КК України).
Читайте також: Наслідки окупації: 75 убитих на Харківщині залишаються неопізнаними