Координаційний гуманітарний центр у Харкові запускає нову систему підтримки переселенців
Представники Благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» розробили інформаційну систему, що має допомогти евакуйованим людям з окупованих територій та місць наближених до лінії фронту.
Система поселення евакуйованих людей — це всеукраїнський проєкт, над яким почали працювати торік у грудні, повідомив на пресконференції голова «Координаційного гуманітарного центру» Євген Коляда. Представники громадської організації працюють у 14 регіонах України, збирають та аналізують інформацію в громадах, вивчають території, що потребують гуманітарного реагування.
«Система поселення є крайнім компонентом, який зробить цей процес повним. Коли для евакуйованої особи ми робимо 80% всієї допомоги, тобто працюють системи гарячих ліній, можна звернутися і отримати вичерпну інформацію: як її будуть забирати, хто її забере, коли і де. Далі на транзитному пункті отримає всю інформацію і допомогу, яка є в межах області, також визнається місце, де можна поселитися в межах регіону. І система поселення — буде відповідь на питання: що з евакуйованою особою буде далі», — розповів Євген Коляда.
До ключових напрямків системи поселення Євген Коляда відносить облік місць тимчасового проживання по всій Україні та координацію організацій, які надають допомогу на всіх етапах евакуації.
«Зараз ми працюємо над створенням інтерактивної мапи для місць тимчасового поселення на всеукраїнському рівні. Це буде мапа з повною інформацією про всі наявні місця в Україні. Пошук вільних місць для маломобільних, малорухомих людей в цих місцях поселення. Кожне місце в цій мапі буде зображено фотографії, відео, матеріально технічного стану кожного місця», — говорить Євген Коляда.
За його словами, система дозволить координувати локальні організації, місцеву владу та залучати міжнародних донорів. Інформацію для ВПО надаватимуть у транзитних пунктах, щоб у людини був час визначитися, куди їй їхати.
«Їм просто покажуть, що там і там є можливості. Вони подивляться і приймуть рішення, чи хочуть евакуюватися. Плюс інформування про наявність робочих місць у регіоні, гуманітарних організацій і типів допомоги, які вони можуть надавати у межах цього місця проживання. Також — наявність програм від громади чи органів місцевого самоврядування. Є багато цікавих ініціатив від фондів», — зазначає голова «Координаційного гуманітарного центру».
Далі працівники центру бронюють місце і координують подальші дії.
«Усе це буде організовано з «Укрзалізницею», приймаючою областю, всім потрібно про це повідомити. І коли людина вже приїжджає в ту область, її зустрічають, супроводжують до місця, вона там оселяється. Навіть тут ми кажемо, що цей кейс не закритий, бо потім людині будуть передзвонювати за деякий час і питати: «Як справи?Чи все підійшло?» Тощо», — говорить Євген Коляда.
За його словами, система поселення має не просто підтримувати людей, а дозволити їм шукати нові можливості, говорить керівник благодійного фонду:
«Ми прагнемо, щоби вона допомагала людям працевлаштовуватися, шукати інші можливості. Щоб вони не просто жили в місцях тимчасового проживання, яке надає область, а інтегрувалися у громаду. Наприклад, у західній частині України пропонують конкретні будинки з землею. Тобто, ми пропонуємо людині, яка виїхала з села, таке ж село в західній частині України: у безпечному місці, абсолютно безкоштовно за підтримки громади».
Дізнатися, де є вільні місця для тимчасового проживання та які там умови, можна буде також на гарячій лінії центру: 0800339291.
Наразі у Харкові та області облаштували приблизно 60 місць тимчасового проживання. За даними Євгена Коляди, у цих місцях проживають майже 5 тисяч людей.
Читайте також: Переселенці можуть отримати гроші на винайм житла в Харкові — міськрада