Координаційний гуманітарний центр долучається до розмінування Харківщини
Благодійна організація «Координаційний гуманітарний центр» сформувала команду, яка пройшла навчання з фахівцями Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування.
Сертифікати про завершення навчання отримали шестеро людей, розповів «МедіаПорту» голова благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда.
«Гуманітарне розмінування — це багато аспектів, це інформаційна політика, інформування людей, тренінгова, освітня складова, саме фізичне розмінування, дистанційне розмінування території, залученням спеціальної техніки», — пояснює Коляда.
До робіт залучатимуть ветеранів російсько-української війни, які пройшли реабілітацію і налаштовані на роботу у цьому напрямку.
«Троє з них — ветерани, інші люди — це волонтери з організації. Вони вже пройшли навчання, вони сертифіковані сапери, можуть проводити і інформування населення, і гуманітарне розмінування. Також будемо залучати на маркування територій. У Харківській області є великий брак в інформаційних дошках, плакатах, прапорцях вздовж узбіч. Люди, які повертаються і живуть в громадах, мають бути обізнані в тому, що ця або інша територія є нерозмінованою», — додає Коляда.
На сьогодні на навчання погодились ще 17 людей. Обмежень за віком та статтю немає.
«У нас є одна жінка в команді вже, долучатися можуть абсолютно всі. У нас гендерна рівність в цьому плані, немає ніяких обмежень», — прокоментував Коляда.
Координаційний гуманітарний центр нині також проходить процедуру сертифікації.
«Ми як благодійна організація працюємо з міжнародними партнерами в цьому напрямку. Перш за все ведеться робота з отримання сертифікату, бо без нього організація не має права працювати в тих чи інших напрямках діяльності. Друге — це робота з донорами, отримання гранта і за міжнародні кошти ми будемо наймати людей на офіційне працевлаштування з повною виплатою, соцпакетом, зарплатнею, яка буде вища середньої по Харківському регіону», — говорить Євген Коляда.
Організація не планує обмежуватися Харківщиною та розраховує придбати машини з розмінування.
«Вже є декілька видів машин, які розроблені в Україні для гуманітарного розмінування. Це, здебільшого, великі трали, машини, які працюють на землі і проходять заміноване поле. І третя активність — це розмінування територій вручну. Там, де не можуть проїхати машини, де щільна замінованість і ландшафт не дозволяє працювати з машинами. Це третя стадія, до якої ми будемо плідно готуватися. Це велика відповідальність. Мають бути великі навички у людей вже працювати самостійно, без сторонньої допомоги», — каже Коляда.
Читайте також: Машина хорватського виробництва розміновує Харківщину: фото