Web Analytics

Завантаження...

Компенсацію за прихисток ВПО збільшать з 1 жовтня — Мінреінтеграції

Кабінет міністрів збільшить компенсації за програмою «Прихисток». Українці, які безкоштовно надають житло переселенцям, з 1 жовтня отримуватимуть по 900 грн за місяць замість 450.

Про збільшення виплат повідомили у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Передбачається, що з 1 жовтня власники житла, які розмістили у себе переселенців, отримуватимуть 900 грн замість 450 грн за кожну таку людину на місяць.

У Мінреінтеграції пояснили, що 6 вересня уряд уклав оновлений меморандум із Товариством Червоного Хреста України. Це дозволить збільшити витрати за програмою «Прихисток».

«Ця програма передбачає надання державної компенсації за житлово-комунальні послуги тим, хто безкоштовно прихистив внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій чи зон бойових дій», — нагадують у міністерстві.

Дохід від такої компенсації під час оформлення житлової субсидії не враховуватиметься.

«Мінсоцполітики розробило зміни: при нарахуванні субсидій компенсація за прихисток внутрішніх переселенців не буде обчислюватися як отриманий дохід. Пакет цих змін найближчим часом буде внесено на розгляд уряду», — зазначили у  Мінреінтеграції.

За словами міністерки з питань реінтеграції Ірини Верещук, наразі зростає потік людей, які евакуюються з окупованих територій.

«Кожного дня на гарячі лінії Мінреінтеграції надходять сотні звернень від громадян з тимчасово окупованих територій з проханням посприяти з евакуацією. Ми робимо все, щоб їм допомогти», — каже Верещук.

За її даними, лише за серпень і перші дні вересня з тимчасово окупованих територій Харківської, Херсонської, Луганської, Запорізької та Донецької областей евакуювалися понад 63 тис. українців. І це — не враховуючи жителів прифронтових районів Донеччини, які виїхали за програмою обов’язкової евакуації.

З питаннями щодо евакуації Мінреінтеграції росить звертатися за номерами:

  • 15-48 — цілодобова гаряча лінія з кризових питань; 
  • +38 (096) 078 84 33 — гаряча лінія для дзвінків з-за кордону та з окупованих територій, WhatsApp/Telegram/Viber.


На Харківщині з окупованих територій 5 вересня евакуювали ще понад 750 людей, з них 163 — діти.