Комісія МОЗ перевірить харківські лікарні для хворих з COVID
У Харкові 30 березня почали перевіряти лікарні, де надають допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою. Комісія оцінюватиме, чи відповідають дані щодо кількості ліжок, забезпечення киснем тощо реальному стану справ.
Про перевірку розповів заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк.
«Перевіряють заклади охорони здоров’я, визначені під госпітальну базу для надання допомоги при COVID-19, які розташовані на території міста Харкова. Це обласні, відомчі та міські лікарні. На сьогодні ми підтверджуємо ту інформацію, яка є в MedData, — це така програма, куди заносяться дані безпосередньо лікарняними закладами, нашими комунальними закладами», — зазначив посадовець.
Перевірка розпочалась 30 березня, вона триватиме два дні. До комісії увійшли представники підпорядкованих МОЗ державних структур.
«Виключно профільне міністерство керує цими установами, і вони будуть давати відповідну інформацію напряму міністерству», — підкреслив Черняк.
Він також зауважив, що наразі в області є майже 4900 ліжок для пацієнтів з COVID. Всі вони внесені до бази MedData.
«У нас є ще певний резерв, і це додаткові наші обласні лікарні, які визначені як опорні, які наразі поки не залучені до роботи з ковідом, але вони приймають у штатному режимі свою категорію пацієнтів — госпіталь ветеранів війни, обласна травматологічна лікарня. І ми розуміємо, що за потреби, якщо буде така критична ситуація, що треба розгортати ліжка, ми так само будемо ці лікарні залучати», — запевнив заступник голови ХОДА.
Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов розкритикував медичні заклади «Укрзалізниці» за обмежений прийом хворих на COVID. Він наголосив, що відомчі лікарні, які уклали договори з Нацслужбою здоров’я та отримують кошти за допомогу пацієнтам з коронавірусом, «мають виконувати свої зобов’язання».
Степанов пообіцяв перевірити медзаклади у Києві та в інших регіонах — зокрема в Харкові й Одесі. Мета моніторингу — оцінити, чи відповідають дані щодо кількості ліжок, забезпечення киснем тощо реальному стану справ.
Питання щодо звітності виникли після того, як багатьох пацієнтів з Харкова почали везти до лікарень інших районів області, хоча в місті були не повністю заповнені опорні залізничні лікарні. Як повідомляє «Суспільне», хворих везли, серед іншого, до Куп’янська і Лозової.
За даними Харківського обласного лабораторного центру, минулої доби, 30 березня, в регіоні підтвердили 906 випадків COVID-19, з них 736 — у Харкові. Одужали 620 людей. Померли — 22.
Загалом в регіоні зафіксували вже 103 804 випадки. Подолали недугу 84 783 пацієнти, померли — 1962.
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, за добу в Україні підтвердили 11 226 випадків. Одужали 6405 людей, померли — 407.
«Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (1100), Одеській (1012), Харківській (906), Львівській (833) та Запорізькій (737) областях», — зазначають у МОЗ.
Від початку епідемії зареєстрували вже 1 674 168 випадків. Одужав 1 313 481 хворий, померли — 32 825.
Станом на 31 березня Харківщина перебуває в помаранчевій карантинній зоні.
За 25 березня в Харківській області зафіксували рекорд за кількістю нових випадків COVID — 1204.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов прогнозує, що період високої захворюваності в Україні триватиме щонайменще до середини квітня.
Фото на головній: Харківська обладміністрація
-
Теги:
- коронавірус,
- лікарня,
- МОЗ,
- ХОДА