Web Analytics

Колишньому міському голові Вовчанська оголосили нову підозру

Експосадовцю Анатолію Степанцю заочно оголосили підозру в державній зраді, колабораціонізмі та визнанні правомірною тимчасової окупації.

«Керівник обласної прокуратури повідомив про підозру 67-річному вже колишньому Вовчанському міському голові за трьома статтями: державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України), колабораційна діяльність (ч. 5 ст. 111-1) та визнання правомірною тимчасової окупації частини території України, вчиненого службовою особою (ч. 3 ст. 436-2)», — йдеться у повідомленні Харківської обласної прокуратури.

За даними слідства, під час захоплення міста російськими військовими посадовець добровільно обійняв посаду «начальника Волчанского территориального управления Временной гражданской администрации Волчанского района Харьковской области».

«На псевдопосаді підозрюваний керував містом під егідою рф та вирішував питання так званого «соціального захисту населення», у тому числі трудових відносин, працевлаштування населення, виплати заробітних плат, пенсій», — говорять у прокуратурі.

За інформацією правоохоронців, міський голова втік до Бєлгородської області рф, давав інтервʼю російським пропагандистським медіа, зокрема, подякував росії за те, «что его приняли как родного», та додав, що Батьківщиною вважає «Харьковскую область в составе рф».

«Нагадаємо, що фігурант неодноразово змінював свої погляди. Так, 4 березня 2022 року він розповідав про те, що не підтримує рф: «Коли зайшли, відібрали прапор з кабінету та зняли з міськради. Але серце ж в мене не вирвали й совість не забрали. Ми були й лишаємося проукраїнськими» (це цитата з коментаря мера «Суспільному», — ред.)», — говорять у прокуратурі. 

Підозрюваного оголосили у розшук. За інкримінованими статтями йому загрожує довічне увʼязнення.

У листопаді 2020 року міським головою Вовчанська обрали Анатолія Степанця. Він висувався від нині забороненої партії «ОПЗЖ». 

Анатолій Степанець. Фото: oblrada.kharkov.ua

Після повномасштабного вторгнення рф мера, ймовірно, викрадали чи утримували окупанти. На російських інформресурсах було опубліковане відео з ним: Степанця в невідомому приміщенні запитують, чи «Слава Україні чи Росії?», міський голова відповідає, що «Росії». При цьому на відео видно ще одну людину, яка лежить на підлозі з зав’язаними за спиною руками, обличчям вниз.

3 червня 2022 року Степанець брав участь у засіданні, на якому створили незаконну «тимчасову цивільну адміністрацію Харківської області». Всім учасником цього зібрання оголосили заочні підозри в держзраді. 

Чільне фото: Харківська обласна прокуратура/Telegram

Блок новин за темою

Новини за темою