Web Analytics

Коли у школах Харкова та області завершиться навчання — офіційно

Завершити навчальний рік у школах Харкова планують 3 червня, у громадах області — тижнем пізніше. ЗНО цьогоріч замінять тестом з трьох предметів.

Наразі у Харкові залишилося 48% школярів та 35% дошкільнят, повідомила під час наради 28 квітня директорка Департаменту освіти міської ради Ольга Деменко. У школах заняття продовжуються дистанційно.

Уроки розпочинаються не о 9:00, а о 10:00 — щоб врахувати різницю в часі для дітей, які наразі за кордоном. За словами Деменко, передбачена і психологічна підтримка, а для наймолодших учнів — за можливості ще й розважальні заходи.


«Якщо дитина засвоїла 50% матеріалу — має право переходити до наступного класу. Для нас головне, щоб діти були в безпеці та здорові, а решті ми навчимо», — наголосила посадовиця.

Фото: city.kharkov.ua

За її словами, навчальний рік у школах Харкова планують завершити 3 червня. Для всіх випускників 9 та 11 класів замовили свідоцтва та атестати. Якщо дитина поїхала до іншого міста, тоді ці документи замовлять там, а у Харкові — анулюють.

Цьогоріч через війну в Україні скасували зовнішнє незалежне оцінювання. Замість нього планують провести національний мультипредметний іспит. За даними Департаменту освіти, у Харкові майже 90% випускників із 98%, які були готові здавати ЗНО, вже підтвердили участь у тестуванні.

У тесті має бути по 20 питань з трьох предметів — української мови, історії та математики. Оцінюватимуть знання, як і раніше, за 200-бальною шкалою. За результатами тесту школярі вступатимуть до вишів.

«Ми всіх стовідсотково вже зареєстрували на ЗНО. Усі мають логін та пароль, і кожному прийде підтвердження на участь у мультипредметному тесті. Якщо школяр підтверджує участь, його знову зареєструють. Загалом заплановано три сесії: одна — у липні, а додаткові — у серпні та вересні», — прокоментувала Деменко.

Водночас у Департаменті науки і освіти обладміністрації зазначили, що проведення такого тесту на Харківщині наразі ще обговорюється — є ймовірність, що його скасують для харківських випускників. Остаточно про це повідомлять пізніше.

У громадах області навчальний рік завершиться 10 червня. За стандартною процедурою випускникам вручать атестати в тих школах, де вони зараз навчаються. Але для тих, хто через бойові дії не зможе отримати атестат, розробили спеціальну процедуру.

«Випускники шкіл Харківської області отримають атестати до 10 червня. Для тих випускників, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або з якими відсутній зв’язок чи в інших критичних обставинах, термін отримання атестату подовжено до грудня 2022 року», — розповіли у ХОВА.


Школи Харкова з 11 квітня почали повертатися до навчання. Уроки проводять дистанційно, вчителі та діти спілкуються через онлайн-сервіси. 

Фото на головній: Харківська обладміністрація