«Коди відродження»: 2 травня стартує KharkivMusicFest-2025
Щорічний музичний фестиваль вчетверте проводитимуть в умовах повномасштабного російського вторгнення.
Тема цьогорічного KharkivMusicFest — «Коди відродження» — відображає, за висловом організаторів, «силу культури як джерела стійкості та відновлення».
Від початку вторгнення команда фестивалю постійно шукала нові формати, нагадує програмна директорка Юлія Ніколаєвська. У 2022 році був «Концерт поміж вибухами» — як виклик війні та презентація стійкості міста. У 2023-му обрали тему «Харків — місто нових сенсів». У 2024-му — «Слухати. Чути. Відчувати»: про важливість спільномови почуттів.
«Тема цьогорічного фестивалю традиційно осмислена поліжанрово — через музику, візуал, театр, перформанс, медіа — та через «коди»: емоційний, інтелектуальний, соціальний, духовний тощо. Для фестивалю перший з таких кодів — відродження культурне, своєрідна «перепрошивка» національного коду, що спонукає до знання власних коренів і традицій», — пояснює Ніколаєвська.


Фестиваль розпочнеться 2 травня концертом Національного ансамблю солістів «Київська Камерата».
Виступатимуть:
- Богдана Півненко — скрипалька, народна артистка України, лауреатка Шевченківської премії.
- Юліан Мілкіс — канадський кларнетист, виконавець класики та джазу. Грав сольні концерти з Торонтським симфонічним оркестром, Камерним оркестром Вівальді, Едмонтонським симфонічним оркестром, Симфонічним оркестром Ліону, Сеульським симфонічним оркестром тощо.
- Катерина Супрун — альтистка, заслужена артистка України.
Лунатимуть твори двох українських авторів: Валентина Бібіка та Олександра Родіна.
Надалі заплановані оркестрові та камерні концерти, інтерактиви, театральні вистави, покази фільмів і зустрічі з митцями. Детальніші анонси — на сайті на сторінках фестивалю в соцмережах.
Закриття — 10 червня: виступатиме Президентський симфонічний оркестр.
Фестиваль організує фонд громади Харкова «Толока».
Читайте також: У Харкові відкриють фотовиставку «Парне катання: Вольфґанґ Тільманс і Борис Михайлов»