Web Analytics

Київський апеляційний суд скасував рішення про заборону книги Кіпіані

Київський апеляційний суд дозволив розповсюджувати книгу журналіста й історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Рішення суду першої інстанції, яким автора та видавництво зобов'язували видалити з книги інформацію про нардепа «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука, скасовано.

Рішення у справі Київський апеляційний суд ухвалив 19 березня.

«Апеляційний суд міста Києва скасовує рішення Дарницького районного суду Києва від 19 жовтня 2020 року про заборону видання і поширення книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», — оголосив рішення головуючий суддя.

Суд вважає таким, що не відповідає дійсності, лише один фрагмент з книги: про те, що «адвокат Медведчук у справі Стуса був наданим і підтримуваним держбезпекою».

«Суд роз’яснює, що ті фрази, які були предметом апеляційного оскарження, суд визнав, що вимоги не підлягають задоволенню, крім однієї фрази — факт щодо надання і погодження адвоката Службою держбезпеки. Рішення в частині заборони використання імені, рішення в частині інших фраз, рішення в частині заборони розповсюдження тиражу — було скасовано і відмовлено. Тобто, таким чином, з позовних вимог залишилася лише вимога щодо цієї фрази, при чому не всієї, а частини, тому що «обирати найменше зло» — знову ж таки, було оцінено не як судження, а як мовний прийом. Залишилася лише та фраза, про яку я сказав. Зрозуміле рішення? Чудово! Засідання закінчене, будьте здорові, до побачення!» — підсумував суддя.

Автор книги Вахтанг Кіпіані прокоментував рішення суду у Facebook.

«Слава Україні! Ми виграли справу», — написав він.

Позивач Віктор Медведчук на висновки суду поки не відреагував. На засіданні його не було.

Рішення Київського апеляційного суду може бути оскаржено у Верховному суді протягом 30 днів після оголошення.


У жовтні 2020 року Дарницький районний суд Києва за позовом нардепа «ОПЗЖ» Віктора Медведчука зобов’язав Вахтанга Кіпіані та видавництво «Віват» видалити з книги інформацію про особу позивача, а також заборонити розповсюдження надрукованого тиражу «до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука».  

Поет, прозаїк, представник українського руху шістдесятників Василь Стус був заарештований радянською владою і загинув у таборі у 1985 році. Медведчук був адвокатом Стуса.