Web Analytics

Київ заговорив про необхідність повернення РФ до СЦКК

Стало відомо, про що говорили на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську.

«Минулі два тижні позначилися збільшенням кількості порушень режиму тиші з боку НЗФ ОРДЛО, в тому числі із застосуванням зброї, забороненої Мінськими домовленостями. Тому в рамках засідання ТКГ українська сторона поставила питання щодо повернення російської сторони до Спільного центру з контролю та координації сторін. Цей двосторонній українсько-російський механізм контролю за дотриманням режиму припинення вогню доцільно відновити», — написала у Facebook Дарка Оліфер, речниця представника України в ТКГ Леоніда Кучми.

Фото: архів, mil.gov.ua

За повідомленням Оліфер, розпочато ремонт мосту в Станиці Луганській.

«Аби роботи було завершено до кінця осені українські мостобудівці готові працювати над його відновленням цілодобово та без вихідних. Наголошуємо: весь процес ремонту мостового переходу має бути повністю дополітизовано», — йдеться у дописі.

В соціально-економічній підгрупі домовились щодо подальшого відновлення сталого мобільного зв'язку на всій території Донбасу.

«Окремо йшлося про повернення державної та приватної української власності на території ОРДЛО. Погоджено, що під час наступного засідання підгрупи буде розглянуто окремий приклад підприємства, що підлягає поверненню українському власнику — хлібзавод», — зазначила Оліфер.

Робота щодо звільнення утримуваних осіб, за даними Оліфер, триває в гуманітарній підгрупі.


Представники Збройних сил РФ вийшли зі Спільного центру з контролю та координації у грудні 2017 року. В Росії мотивували рішення серйозними складнощами в роботі СЦКК «через позицію української влади».

В МЗС України називали цей крок Росії черговою провокацією, яка істотно підриває Мінські домовленості, та підтверджує прагнення зняти з себе будь-яку відповідальність за наслідки збройної агресії проти України.