Web Analytics
Кімнати художньої терапії – для дітей, що потребують допомоги | MediaPort

Унікальний для України благодійний проект представили сьогодні у Харкові кілька громадських організацій. Представники міжнародного фонду “Доля дитини” разом з американськими партнерами відкрили у двох реабілітаційних закладах, де навчають і виховують дітей з недоліками у розвитку, спеціальні кімнати художньої терапії.

У Центрі реабілітації Ленінського району допомагають у вихованні дітям-інвалідам та дітям із недоліками у розвитку. Сьогодні тут урочиста подія – відкривають кімнату художньої терапії.
Ініціатива створення такої кімнати належить міжнародному благодійному фонду “Доля дитини”, з українською пропискою, харківському “Ротарі-клубу” та американській благодійній організації “Сплески надій”.

За підтримки харків’ян двоє художників із сполучених Штатів та двоє українців перетворили занедбану колись кімнату у приміщення художньої терапії. Тут діти будуть гратися та спілкуватися одне з одним.

Дарина Ревіна, генеральний директор міжнародного благодійного фонду «Доля дитини»: Прогрмама была специально подобрана под детей, диагнозы, их среду обитания, график. Дизайн был привезен из Америки, и уже после общения с директорами реабилитационного центра и школы интерната, был адаптирован к местным условиям.

Наймолодший в Україні директор благодійного фонду Дарина Ревіна під час відрядження у США запропонувала взяти участь у проекті американській гуманітарній організації – “Сплески надій”. Заокеанська організація відома тим, що реалізувала вже кілька проектів, аналогічних українському. Ще одна кімната, яку зробили для дітей у рамках проекту “Сплески надій – дітям України” у спеціалізованій школі-інтернаті для дітей-сиріт із вадами розвитку у селищі Високому.

Хезер Буже, директор організації «Сплески надій», США: Ми радилися із сотнями лікарів у Сполучених Штатах. Вони радять використовувати певні малюнки для кожного окремого захворювання. І кожен наш проект – він унікальний.

Засновник фонду “Доля дитини” – нинішній народний депутат, харків’янин Володимир Шепетін. Спільний проект українців та американців, за словами його учасників, пілотний – тобто перший. Після Харкова, твердять учасники проекту, такі ж кімнати художньої терапії буде створено й у інших спеціалізованих закладах України.