Кількість пожеж в екосистемах на Харківщині збільшилася уп’ятеро
У 2024 році у Харківській області сталося понад 5 тис. пожеж в екосистемах, торік їх було 968.
Про це на брифінгу у Kharkiv Media Hub 17 вересня розповів начальник Головного управління ДСНС Харківщини Артем Астахов.
«У нас за весь 2024 рік 5033 пожежі виникло в екосистемах, з них 250 — це лісові пожежі. Це величезна кількість, тому що за аналогічний період минулого року було всього 968 пожеж в природних енергосистемах. Тобто в 5 разів збільшилася кількість», — сказав Астахов.
За його словами, лише за останній місяць в області виникло 1532 пожежі в екосистемах, тоді як минулого літа всього було 540 таких пожеж.
«Внаслідок пожеж за поточний рік знищено 338 споруд і будинків, пошкоджено 58, травмовано 10 осіб. При ліквідації пожеж у лісах травмовані 6 співробітників ДСНС, це були два факти підривів автоцистерн», — розповів Астахов.
Ситуація значно погіршилася в останні два дні, додав начальник ДСНС Харківщини.
- 15 вересня сталося 159 пожеж, 60 з яких охопили понад 3 га, пошкоджено 104 будівлі.
- 16 вересня було 136 пожеж.
Лісова пожежа у Чугуївському районі могла перерости у верхову. Замість графіка «доба через чотири» рятувальники нині працюють через день. Задіяли 730 бійців ДСНС.
«З тих [пожеж], що більше 3 гектарів, 17 ліквідовані, локалізовані 13, тобто розповсюдження зупинено. Залишилися без локалізації 4 пожежі: Харківський район — Вільхівська громада, Харківський район — Циркуни, Чугуївський район — Малинівка і Ізюмський район — Борівська громада», — сказав Астахов.
Що спричиняє пожежі
Гасіння пожеж на деокупованих територіях ускладнюється мінуваннями. Багато місць, які залишили люди, заросли.
«Вся деокупована територія практично не пахалася вже три роки. Стоять сухостої у людський ріст. Крім цього, багато людей виїхало, присадібні ділянки не прибиралися, поросли всі городи. Людей стало менше, пізніше сповіщають про пожежі», — пояснив Астахов.
Схожа ситуація і на територіях, де не було окупації: людей поменшало, присадибні ділянки заростають. Суха погода та вітер сприяють поширенню займань.
Частина пожеж виникла внаслідок бойових дій. Чи були на території області умисні підпали — мають з’ясовувати правоохоронні органи, сказав начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
«Окремий випадок — це окрема історія, однак є факти, де ведення бойових дій, є фактично факти нехтування правилами протипожежної безпеки», — прокоментував він.
Читайте також: Пожежу на Журавлівці локалізували на площі 4 га