Харківські плавці вибороли дві медалі Паралімпіади-2024 | MediaPort

На рахунку Михайла Сербіна — «золото» Паралімпійських ігор у Парижі, у Данила Семенихіна — «бронза».

Про це повідомляє Національний паралімпійський комітет.

1 вересня Михайло Сербін, який представляє Харківську область, здобув золоту медаль у плаванні на дистанції 100 м брасом у класі S11 (плавці з майже повним порушенням зору).

Спортсмен також встановив світовий рекорд — 1:05.84 хвилини, побивши власне досягнення 2023 року.

Трійка переможців виглядає так:

• Михайло Сербін (Україна) — 1:05.84.
  • Давід Кратохвіл (Чехія) — 1:06.54.
  • Данило Чуфаров (Україна) — 1:07.03.

Це друга Паралімпіада харків’янина. У Токіо він здобув «золото», «срібло» та дві «бронзи».

Михайло Сербін. Фото: Національний паралімпійський комітет

Ще один представник Харківщини, Данило Семенихін, виборов бронзову медаль на дистанції 100 м брасом у класі SB5 (плавці брасом із сильними порушеннями рухів у нижній частині тулуба та ніг, з низьким зростом або без кінцівок).

Результати в цій дисципліні — такі:

• Лео Маккреа (Швейцарія) — 1:27.15 хвилини.
  • Антоні Понсе Бертран (Іспанія) — 1:29.43.
  • Данило Семенихін (Україна) — 1:30.96.
Данило Семенихін. Фото: Національний паралімпійський комітет

Інші досягнення збірної України

Загалом у четвертий змагальний день українські паралімпійці отримали вісім нагород: дві золоті, срібну і п’ять бронзових.

Окрім Сербіна та Семенихіна, медалістами стали шестеро атлетів.

• Оксана Зубковська — «золото», стрибки у довжину.
  • Роман Полянський — «срібло», академічне веслування на одиночних човнах.
  • Данило Чуфаров — «бронза», плавання на дистанції 100 м брасом.
  • Анна Гонтар — «бронза», плавання на дистанції 100 м брасом.
  • Євгеній Богодайко — «бронза», плавання на дистанції 100 м брасом.
  • Артем Колінько — «бронза», індивідуальні змагання з бочі (гра з м’ячем, різновид боул-спорту — ред.).

За даними на 2 вересня, Україна посідає 12 місце в медальному заліку з 27 нагородами: трьома золотими, 10 срібними та 14 бронзовими.

Паралімпійські ігри-2024 проходять у Парижі з 28 серпня по 8 вересня. Україну представляють 140 спортсменів (96 чоловіків та 44 жінки), дев’ятеро з них з Харківщини.