Харківські антикорупціонери підтримали звернення до уряду щодо директора БЕБ
Громадські організації «Харківська правозахисна група» та «Харківський антикорупційний центр» та ще понад 50 громадських організацій України підписали звернення до Кабміну.
Організації закликали уряд призначити директором Бюро економічної безпеки України (БЕБ) Олександра Цивінського, який переміг у конкурсі на цю посаду.
«Суспільство, бізнес та міжнародні партнери покладають величезні сподівання на перезавантаження БЕБ. Ефективна, деполітизована та професійна робота цього органу є запорукою створення сприятливого інвестиційного клімату, детінізації економіки та зміцнення довіри до державних інституцій. Успішна реформа БЕБ — це не лише одна з ключових вимог наших міжнародних партнерів, але й життєва необхідність для економічної стійкості України під час війни та у період повоєнної відбудови», — йдеться у зверненні.
Серед підписантів — Центр протидії корупції, Харківський антикорупційний центр, Харківська правозахисна група, Антикорупційний центр МЕЖА, Bihus.Info, NGL.media, Мережа захисту національних інтересів та інші.
Конкурс на керівника БЕБ завершився у червні. 30 червня Комісія передала прем’єр-міністру України подання щодо переможця конкурсу — представника НАБУ Олександра Цивінського.
7 липня Кабмін її відхилив. Олександр Цивінський прокоментував ситуацію у Facebook: «Відхилення відбулось нібито з безпекових питань на підставі матеріалів, наданих Службою безпеки України. Як громадянин, як службовець правоохоронного органу, який успішно проходив 10 років усі перевірки СБУ, як людина, яка з першого дня повномасштабного вторгнення стала на захист Батьківщини та проходила службу в ГУР МО, для мене є принциповим питання з’ясувати, які саме «безпекові оцінки» стали підставою для відповідного рішення (з урахуванням того що я маю допуск до держтаємниці)».


17 липня у відповідь на питання нардепа Ярослава Железняка щодо призначення нового директора БЕБ прем’єрка Юлія Свириденко відповіла, що Кабмін не призначив Олександра Цивінського на посаду за процедурою, яка «виконана відповідно до законів і нормативних актів».
«Щодо процедури БЕБ, вона виконана відповідно до законів і нормативних актів. Нам було внесено рішення і ми як члени уряду розглянули це рішення, і кожен з нас мав можливість висловити свою позицію: утриматись, проголосувати за, або відмовитись відповідно до тієї інформації, яка була почута відповідним міністром європейської інтеграції і юстиції, що стосувалося зв’язків з країною-агресором», — сказала Юлія Свириденко.
11 липня Олександр Цивінський повідомив, що не отримав відповідей на свої питання від Кабміну. «Брак офіційної позиції створює підґрунтя для припущень, публічних інтерпретацій і спроб дискредитації», — прокоментував він.
Чим займається БЕБ
Бюро економічної безпеки України — центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави. Бюро виконує правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції.