Web Analytics
Харківське видавництво готує новий наклад «Щоденника окупації» Володимира Вакуленка | MediaPort

У видавництві Vivat планують випустити третій наклад книги «Я перетворююсь... Щоденник окупації» письменника з Ізюмського району Харківщини Володимира Вакуленка, вбитого російськими військовими.

Про це повідомили у громадській організації Український ПЕН.

Перший наклад книги «Я перетворююсь… Щоденник окупації» — 1500 примірників — розкупили за три тижні.

«Другий наклад у 2600 примірників наразі майже закінчився, тож ми готуємо до друку третій, найбільший — 3100 примірників», — прокоментувала генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова.

«Я перетворююсь... Щоденник окупації»
«Я перетворююсь... Щоденник окупації»

Орлова називає книгу Володимира Вакуленка «символом боротьби українців за свободу всупереч усім обставинам».

«Володимир міг залишити Капитолівку (село на Ізюмщині), яка згодом була окупована, і врятуватися. Але вирішив, що не покине дім, не буде ховатися чи коритися ворогові. Свого часу так само вчинили митці Розстріляного відродження — Лесь Курбас, Микола Хвильовий, Микола Куліш», — зазначила видавчиня в колонці для «Громадського».

За її словами, письменник знав, що на нього чекає.

«Активний учасник Революції гідності, проукраїнський письменник, який мріяв, щоб усі спілкувалися державною. Він був надто помітним для окупантів. Тому незадовго до того, як його викрали росіяни, закопав у батьківському саду під вишнею свій окупаційний щоденник, сказавши татові: «Коли наші прийдуть — віддаси». Через пів року після цієї розмови батько разом з письменницею Вікторією Амеліною відкопав той щоденник. Саме тоді, коли Володимира знайшли мертвим», — згадує Юлія Орлова.

Щоденник Володимира Вакуленка
Щоденник Володимира Вакуленка

Ініціатори видання окупаційного щоденника хотіли, по-перше, зберегти пам’ять про Вакуленка — «як про сміливого й талановитого українського митця, якого закатували росіяни».

Друга мета — закликати українців долучитися до допомоги його Вакуленка. За словами Орлової, всі гроші з продажу першого накладу віддали його родині, від усіх наступних передаватимуть 15%.

У письменника залишився син, який має інвалідність, і літні батьки.


Під час окупації Ізюмщини Володимир Вакуленко вів щоденник. 24 березня 2022 року його забрали російські військові. Після звільнення Ізюма тіло письменника знайшли у масовому похованні на околиці міста.

Одна з ініціаторок видання «Щоденника», письменниця Вікторія Амеліна загинула внаслідок російського ракетного удару по Краматорську Донецької області, що був 27 червня. Вона зазнала важких поранень і 1 липня померла в лікарні.