Харківська воєнна кореспондентка — у списку журналістів року ІМІ
За результатами щорічного опитування в Інституті масової інформації назвали імена кращих журналістів року — серед них харківська воєнна кореспондентка Марія Малєвська.
«Опитування показало, що найвищу видимість у журналістській спільноті мають журналісти-розслідувачі, які працюють з великими проєктами. Водночас помітною є увага до воєнних кореспондентів та провідних журналістів, які працюють у регіонах, а також журналістських колективів, чия робота серйозно впливала на медійну спільноту і розвиток України», — йдеться у повідомленні ІМІ
Журналістами 2024 року за результатами опитування в усіх регіонах України стали:
- Михайло Ткач, журналіст-розслідувач, керівник відділу розслідувань «Української правди» (другий рік поспіль очолює рейтинг поваги колег);
- Сергій Нікітенко, головний редактор онлайн-медіа «МОСТ» (Херсон);
- Денис Бігус і його команда розслідувачів «Bihus.info»;
- Юрій Бутусов, головний редактор «Цензор.нет»;
- Діана Буцко, журналістка hromadske, воєнна кореспондентка;
- Марія Малевська, журналістка «Вікна.Новини», воєнна кореспондентка;
- Юрій Ніколов, журналіст-розслідувач, засновник проєкту «Наші гроші»;
- Радіо «Свобода» і його колектив;
- «Суспільне Чернігів» і його колектив;
- «Слідство.інфо» і його колектив.
«Ваша робота стала не лише джерелом важливої інформації для суспільства, але й джерелом натхнення для медійної спільноти. Ми горді відзначити в нашому рейтингу як окремих осіб, так і цілі колективи, які не лише виконують свій професійний обов’язок, але й роблять надзвичайний внесок у боротьбу за правду, демократію і незалежність України. Ви – приклад для наслідування та потужний сигнал усьому світу, що українські журналісти продовжують професійно й ефективно працювати навіть у найскладніших умовах», — сказала директорка ІМІ Оксана Романюк.
Дослідження проводили методом кількісного анонімного онлайн-опитування за простою випадковою вибіркою серед журналістів і редакторів. Усього було отримано 120 відповідей від медійників з усіх регіонів України. Максимальна похибка становить 5%. Дослідження проводилося протягом 1—17 грудня 2024 року.