Web Analytics

Харківська ОВА не виключає примусової евакуації з Куп'янського та Вовчанського напрямків

Обстріли прифронтових та прикордонних населених пунктів Харківщини останнім часом є безпрецедентними.

Про це у пресцентрі медіагрупи «Накипіло» 14 лютого сказав начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.  

«Ми таких обстрілів не спостерігали ніколи. Тобто їх не було рік тому. Це були подекуди ракети С-300. Один, два влучання, п'ять влучань. Але коли до Липців прилітає одночасно за ніч 10 ракет С-300, такого не було ніколи. Ніколи ворог не застосовував КАБи по цьому напрямку. КАБи застосовувалися лише по лінії фронту, Куп'янський напрямок, подекуди інші прикордонні населені пункти невеликі, які знаходяться на півночі, північно-східному напрямку тощо. Тому це нові виклики, які у нас є», — сказав він.

Аналіз дій країни-агресора показує, що всі удари завдаються по цивільній інфраструктурі.

«По цивільних підприємствах, по агропідприємствах, по закладах освіти... Ми рахуємо і аналізуємо втрати, виключно серед цивільного населення. Тобто це, по-перше, терор, ворог тероризує місцеве населення. По-друге, можливо, таким чином він хоче відволікти наші Збройні сили від основних напрямків, де він проводить свої штурмові дії», — зауважує Синєгубов.

Джерело фото: Харківська ОВА/Telegram

За його словами, Рада оборони Харківщини заслухає голів районних військових адміністрацій по цих напрямках.

«Можливо, будемо розглядати рішення щодо примусової евакуації, обов'язкової евакуації в примусовий спосіб. Оскільки люди, на жаль, не хочуть виїжджати з цих населених пунктів. Будемо посилювати роботу в цьому напрямку», — зазначив начальник ОВА.

Йдеться про понад 60 населених пунктів на півночі Харківщини.

«Ті населені пункти, які фактично перебувають під постійним ураженням. Це Вовчанський напрямок і Куп’янський», — сказав він.

Розглядається і евакуація з Куп’янська.

«Якщо буде загроза щодо Куп'янська, то ми будемо вживати заходи в тому числі щодо обов'язкової евакуації в примусовий спосіб з житлових кварталів, житлових будинків Куп'янська і готувати їх безпосередньо до оборони», — повідомив Синєгубов. 

Чільне фото: Поліція Харківщини/Telegram

Блок новин за темою