Депутати підтримали звернення до Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо збільшення фінансування Державного фонду регіонального розвитку.

Звернення схвалили на сесії Харківської обласної ради 23 жовтня. 

У ньому йдеться, що території, де тривають активні бойові дії — серед них і громади Харківщини — потребують особливої уваги. 

«Збільшення обсягів фінансування Державного фонду регіонального розвитку дозволить своєчасно відновити соціальні об’єкти, інженерні мережі, транспортну інфраструктуру та сприяти стабілізації соціально-економічної ситуації в регіонах держави», — вважають в облраді. 

Підприємництво

Також на сесії затвердили Програму сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у Харківській області на 2025-2027 роки

Її розробили на основі трьох документів: 

  • Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого і середнього підприємництва на період до 2027 року;
  • Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки;
  • Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки.

«В умовах воєнного часу програма  має на меті зміцнити економічну стійкість області, інноваційний розвиток, збереження виробничого потенціалу та генерацію нових робочих місць, що підвищить конкурентоспроможність регіону», — коментують у раді.

Засідання Харківської обласної ради 23 жовтня 2025
Фото: Харківська обласна рада

Освіта

За програмою «Освіта незламної Харківщини» спрямували понад 4,6 млн грн для підготовки фахівців за напрямами «спеціальна освіта» та «психологія». 

«Це дозволить покрити останній семестр навчання для 139 студентів і забезпечити підготовку ще 146 осіб із 31 громади області. Таким чином ми створюємо умови для якісної підготовки педагогів за напрямами логопедії, олігофренопедагогіки, ортопедагогіки, сурдопедагогіки, тифлопедагогіки та реабілітаційної психології», — перелічує голова обладміністрації Олег Синєгубов.

Підтримка ветеранів

На базі ветеранського простору «Пліч-о-пліч» збільшили штат — додали трьох фахівців із супроводу ветеранів і демобілізованих. 

В ОВА вважають, що це дасть змогу оперативніше реагувати на запити захисників і членів їхніх родин.

Адаптивний спорт

Також розширили Програму розвитку фізичної культури та спорту Харківщини. До неї додали заходи з фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів, членів їхніх сімей і родин загиблих.

«Задля підтримки, оздоровлення та соціальної адаптації наших Героїв», — пояснюють в ОВА.

Підтримка дітей

Депутати схвалили старт проєкту «Наші серця — дітям». Він передбачає:

  • виставку учасників та нагородження переможців мистецького фестивалю-конкурсу «Розквітне Україна»;
  • інтерактивну програму, майстер-класи з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва;
  • заняття з психологічної підтримки;
  • театралізовані вистави та виступи дитячих мистецьких колективів тощо. 

Метою проєкту вказали психосоціальну підтримку дітей за допомоги творчості, а також «сприяння формуванню та розвитку комунікації, співпраці, згуртованості, формування стійкості та патріотизму, поваги до свого народу, вивчення національних звичаїв та традицій».

Читайте також новини Харкова на MediaPort: Харків отримав додаткові кошти на зарплату комунальникам і шкільне харчування