Web Analytics
Заклади профтехосвіти Харкова досі не передали місту: міськрада чекає дій від МОН | MediaPort

Мерія просить Міністерство освіти та науки визначитися з належністю професійно-технічних навчальних закладів.

Про це розповіла директорка департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко на брифінгу в пресцентрі «Накипіло» 3 грудня.

За її словами, нині ПТНЗ «не в зовсім правильній юридичній диспозиції».

«Вони є державними навчальними закладами, а не комунальними. У 2016 році держава вирішила їх передавати нам, тому тимчасово передала нам їх фінансування. За ці роки Харків профінансував ПТНЗ майже на 2,5 млрд грн, але заклади місту досі не передали. Тобто ми з ними тісно співпрацюємо, ми їх підтримуємо, ми беремо участь у всіх проєктах, але все одно вони не є власністю міста, вони є державною власністю. Є надзвичайно велика проблема — унормувати юридичну належність», — заявила директорка департаменту.

Міська влада неодноразово зверталася до Міносвіти, однак рішення поки немає. Через це, стверджує Деменко, частина охочих навчатися у ПТНЗ не вступила до закладів. 

«Щорічно ми затверджуємо регіональне замовлення на робітничі кадри. Попри бомбардування, попри те, що з 13 закладів Харкова 12 майже вщент розбиті, регіональне замовлення виконане на 115%. Жодне місто не має такого результату. На жаль, міністерство не допомогло нам збільшити регіональне замовлення, хоча ми просили рази чотири, і таким чином 700 дітей, які бажали навчатися в ПТНЗ, до них не потрапили. Якщо ми фінансуємо, ми призначаємо директора, то чому регіональне замовлення затверджує область?» — каже Ольга Деменко. 

Статистика

У професійно-технічних закладах Харкова — близько 5200 студентів. З них 60% — жителі міста, решта з інших регіонів, наводить дані Ольга Деменко.

Майже 20% студентів — із вразливих категорій: сироти, під опікою, малозабезпечені, з багатодітних сімей тощо. 

Близько 10% — переселенці.

Чільне фото: Ілюстративне