Web Analytics

Харківщину розміновує трактор-безпілотник: фоторепортаж

У Балаклійській громаді Харківської області тестують перший зразок машини розмінування, яку харків'яни створили на базі трактора «ХТЗ». За тиждень вона знищила понад 30 протипіхотних мін. Фоторепортаж. 

Машину розмінування розробили військові, підприємці, сапери та науковціВона керується дистанційно за допомогою пульта, показує інженер-розробник Ілля Аносов«Сигнальні лампи, блокування клавіатури, увімнення та вимкнення пульта, клавіші, якими ми починаємо і закінчуємо рух. Є кнопка аварійної зупинки. Якщо аварія, глушимо трактор і зупиняємось», — розповідає інженер В основі машини — Т-150 виробництва Харківського тракторного заводуМашина оснащена катковими мінними тралами зі сталі. Важать 350 кг«Коли висока трава, захаращена місцевість, сапер дуже невпевнено себе почуває, тому що не може визначити той чи інший боєприпас. Якщо кажемо про міну ПФМ, «Пелюстка», то це міна натискної дії, каток коли їде полем, натискає на ці міни, вони всі спрацьовують», — пояснює керівник групи управління розмінування у Харківської області Максим МельникСапери працюють паралельно з технікоюХарківська розробка дешевша за закордонні аналоги удесятероЗа тиждень випробувань під її натиском вибухнуло 33 міниСерйозних ушкоджень від спрацювання вибухівки трактор-безпілотник не отримавУ Харківській області, яка вважається однією з найзабрудненіших вибухівкою в Україні, всього сім машин розмінування

Нині на Харківщині працюють 250 піротехніків, розповідає директор обласного департаменту цивільного захисту Іван Сокол. За його словами, щоб розмінувати Харківщину за рік, потрібна щоденна робота 120 тисяч саперів та не менш як 500 одиниць техніки.

Дивіться фрагмент роботи трактора у TikTok

Читайте також: Розмінування на Харківщині: військові показали, як працює «Божена»