«Харків, де твоє обличчя?»: вийшов друком новий журнал про місто
Новий журнал, присвячений Харкову, випустила команда медійної групи «Люк». Видання презентують 19 жовтня в театрі «Нафта».
Про це повідомили в медіагрупі «Люк».
«На початку цього року «Люк» запустив проєкт «Харків, де твоє обличчя?», в якому розповідав, як росія вперто намагалася перетворити Харків на «Харьков» і чому їй це так і не вдалося. А також відкривав читачам інше обличчя міста — сміливе, модерне, українське. Тепер «Люк» оголошує другу хвилю проєкту та випускає однойменний друкований журнал», — йдеться в анонсі.
У першому випуску — редакційні статті, присвячені деколонізації, а також тексти від колег з медіагрупи «Накипіло». У них йдеться, як у Харкові століття тому виникло гасло «Слава Україні!», з’явився новий український правопис, розпочався Голодомор.
«Утім, видання сповідує політику «любов, гідність і приколи». Тому, окрім серйозних текстів, у журналі можна знайти інтерактив: розмальовки, кросворд і гру в деколонізацію, де читач за допомогою наліпок може довільно перейменувати харківські вулиці з іменами Пушкіна, Єсеніна та Чайковського на вулиці Сковороди, Йогансена та бабака Тимка», — зазначають автори проєкту.
Під час презентації редакція розповість про свої ідеї детальніше, а кожен охочий зможе безкоштовно отримати примірник.
Також виступить львівський гурт «Пиріг і Батіг» з програмою «Замордовані кацапом». У ній музиканти, за висловом організаторів, «увиразнюють українське прагнення до справедливості й любов до життя» композиціями на слова Василя Стуса, Василя Бобинського, Володимира Свідзінського, Грицька Чупринки, Євгена Плужника, Миколи Хвильового, Миколи Вороного, Михайла Драй-Хмари, Майка Йогансена та інших українських поетів, закатованих радянською владою в період з 1918 по 1986 рік.
Гостей заходу чекають 19 жовтня о 19:00 у театрі «Нафта» (вул. Чорноглазівська, 21/23).
Вхід вільний, але треба обов’язково заздалегідь зареєструватися.
Журнал випускає громадська організація «Люк — Медійна Група» за проєктом «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», який веде Ініціативний центр сприяння активності та розвитку «Єднання».
У рамках проєкту «Харків, Харків, де твоє обличчя?» на вулицях міста розмістили на сіті-лайтах зображення українських діячів культури з мемними фразами та стисло викладеною цікавою інформацією.
Фото на головній: Facebook/«Люк»