Web Analytics

Кернес виступає за знесення намету на площі Свободи та повернення проспекту імені Жукова

Кернес обіцяє зробити все можливе, щоб прибрати намет з площі Свободи та повернути проспекту ім'я Жукова, за умови, якщо відповідні петиції на сайті міськради наберуть необхідну кількість підписів.  

Про це йдеться у дописі на офіційній сторінці Харківського міського голови Геннадія Кернеса у Facebook

Скріншот: facebook.com/gennadykernes

«Сьогодні на сайті міськради оприлюднені дві петиції. Одна з пропозицією прибрати намет на пл. Свободи. Друга — про те, щоб повернути одному з проспектів Харкова його історичну назву — ім. маршала Жукова. Я думаю, що якщо ці дві петиції наберуть необхідну кількість голосів, а це 5000, я зроблю все, що від буде залежати від міської влади, щоб втілити запропоноване у життя», — йдеться у дописі. 

Геннадій Кернес в День пам'яті та примирення, 8 травня 2019 року, на концерті для ветеранів у Палаці студентів. Фото: city.kharkov.ua

«На цей намет на пл. Свободи дивитися дійсно вже неможливо. Брудний, з якимись фрагментами снарядів, сам вже теж вибухав неодноразово. Особисто я за те, щоб його прибрати. З проспектом, який раніше був ім. маршала Жукова, а тепер генерала Григоренка складніше. Обидва гідні увічнення. Але спитайте тих небагатьох ветеранів — кого вони називали маршалом Перемоги? І, звісно ж, його заслуги у розгромі фашизму переоцінити неможливо. Висновок — харків'яни! Я закликаю вас підтримати ці петиції. Я обіцяю вам у випадку, якщо вони наберуть п'ять тисяч і більше голосів, не залишиться на папері», — написано на сторінці мера у соцмережі.

Намет «Все для перемоги» на площі Свободи встановили після подій на Майдані, початку бойових дій на сході України за ініціативи волонтерів, учасників харківського Євромайдану. Біля намету у різний час проводили патріотичні акції, збирали допомогу учасникам бойових дій, переселенцям. Намет, за ідею ініціаторів його створення, є також місцем нагадування про бойові дії на Сході — саме для цього біля нього встановили фрагменти використаної проти української армії зброї та стенди із фотографіями загиблих.  

У 2014 році намет намагалися підпалити. Цього року внаслідок необережного поводження з плитою, якою користуються чергові, там вибухнув газ. 

Невдоволення наметом на площі Свободи Геннадій Кернес уже висловлював на сесії Харківської міськради 17 квітня. 

В ході процесу декомунізації у 2015-2016 рр. Харківська міськрада перейменувала понад 200 об'єктів топоніміки. Частину топонімів, серед яких був проспект Маршала Жукова, міськрада не перейменувала, незважаючи на висновки Українського інституту національної пам’яті. Крім того, мерія залишила тими самими назви кількох районів. Міські чиновники перейменували їх формально, змінивши присвяту, але не саму назву. 

Коли повноваження щодо перейменування перейшли до голови ХОДА Ігоря Райніна, за результатами роботи робочої групи він перейменував райони, низку станцій метро, в тому числі «Маршала Жукова» у «Палац спорту» та сам проспект Маршала Жукова — у проспект Петра Григоренка.