Web Analytics

Катував цивільних на «Гоптівці»: військовослужбовцю рф оголосили підозру

Правоохоронці заочно оголосили підозру російському військовослужбовцю, який катував навіть онкохворого чоловіка.

Підозрюваний — 40-річний військовий родом із Бєлгорода, повідомляють у пресслужбі Харківської обласної прокуратури.

Він перебував на території Дергачівської та Липецької громад під час окупації.

«Встановлено, що підозрюваний родом з м. Бєлгород, але вже понад 10 років періодично проживав у с. Стрілеча Харківської області. Чоловік володів інформацією про місцевих мешканців, тому знав, з ким потрібно «проводити профілактику» за проукраїнську позицію», — зазначають у прокуратурі.

Російські загарбники затримували людей і відвозили до катівень у будівлі митного пункту пропуску «Гоптівка» та у підвалі багатоповерхової будівлі у с. Стрілеча. 

Окупанти наносили цивільним хаотичні удари гумовими кийками, електрошокером, били деревʼяним молотком по голові, не годували людей, а кидали їм на підлогу недоїдки після себе, з’ясували правоохоронці. 

Також росіяни через рушник лили на обличчя потерпілих воду, блокуючи доступ повітря. 

«Підозрюваний цю екзекуційну процедуру цинічно називав «банним днем». Також він наказував потерпілим називати його «русским капитаном». Крім того встановлено, що однією з жертв російських терористів був онкохворий цивільний чоловік, у якого найтяжча стадія раку. Підозрюваний забив його майже до полусмерті, намагаючись «вибити» інформацію про ЗСУ. Така ненависть до потерпілого була спричинена тим, що його син є українським військовослужбовцем», — розповіли у прокуратурі. 

40-річному російському військовослужбовцю оголосили заочну підозру у жорстокому поводженні з цивільним населенням, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). 

Вирішується питання щодо оголошення росіянина в розшук. 


Російському підполковнику, який наказував катувати атовців на Харківщині, оголосили підозру.

Блок новин за темою