Web Analytics

Катування в Балаклії: СБУ ідентифікувала російського окупанта

34-річний росіянин Султан Паштов заочно підозрюється в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. 

Під час окупації Балаклії Паштов був у складі приватної воєнної компанії «Редут» та входив до батальйону «Чібіс» 16-ї окремої бригади Головного управління Генштабу ЗС рф, повідомила Служба безпеки України

«Встановлено, що навесні 2022 року він у складі угруповання російських військ перебував в окупованій на той час Балаклії. Там загарбники облаштували на території захопленого райвідділу поліції катівню, до якої звозили десятки викрадених мешканців міста», — повідомили в СБУ. 

Слідство встановило, що Паштов безпосередньо катував місцевих жителів — зокрема струмом. В ув'язненні люди перебували в антисанітарних умовах без їжі та води. Під тортурами людей змушували йти на співпрацю з агресором.

Графіка: СБУ

За інформацією Харківської обласної прокуратури, Паштов мав позивний «Тайсон». 

«Жертвами стали четверо цивільних чоловіків, які мали патріотичну позицію та не приховували її навіть під час захоплення міста. Одному з потерпілих підозрюваний погрожував відрізати мізинець на нозі. Для цього редутівець дістав із сейфу кинджал зі слідами крові, щоб залякати чоловіка», — зазначає прокуратура. 

Частина 1 статті 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни) передбачає покарання до 12 років позбавлення волі. 

Збройні сили України звільнили від російських окупантів Балаклію у вересні 2022 під час контрнаступу.

Читайте також: Річниця контрнаступу ЗСУ на Харківщині: як звільняли Шевченкове