Web Analytics

Катування понад 500 цивільних у Вовчанську: українцю та росіянину з «ЛНР» оголосили підозри

Катівню окупаційні війська влаштували у приміщеннях Вовчанського агрегатного заводу. 

Підозри в порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України) оголосили колишньому працівнику охорони громадського порядку Рубіжанського міського відділу поліції та громадянину рф, який був «оперуповноваженим» так званого Міністерства внутрішніх справ самопроголошеної «ЛНР», повідомила Національна поліція України

Фото: Національна поліція

«Разом з російськими військовими вони облаштували в приміщенні агрегатного заводу Вовчанська «в’язницю», куди звозили з навколишніх населених пунктів громадян з активною проукраїнською позицією, зокрема й тих, хто відмовлявся співпрацювати з окупантами. З-поміж них — літні люди. З бранців «вибивали» інформацію про противників окупації та військових Збройних сил України», — зазначили у відомстві.

Фото: Національна поліція

За даними слідства, підозрювані отримували вказівки від агентів ФСБ, координували та брали участь у допитах.

«Людей незаконно утримували в непридатних для життя умовах, били гумовими палицями, виривали нігті та катували електричним струмом. Крім того, кати погрожували своїм жертвам вбивством та імітували їх розстріл, зав’язуючи полоненим очі та стріляючи з вогнепальної зброї біля їх голови. Так їх тримали місяцями, дехто з ув’язнених незаконно утримувався більше пів року. Люди, які перенесли ці жахіття, відмічали дні перебування в неволі й видряпували на стінах катівні ікони та слова з молитов», — розповіли в поліції.

Фото: Національна поліція

За даними Генеральної прокуратури, підозрювані затримали жінку у власній домівці: в її бік направляли зброю, погрожували вбивством і вистрілили в повітря біля голови. На території заводу жінці погрожували та били.

Блок новин за темою