Web Analytics
Карантин в Україні посилять з 23 вересня — рішення Держкомісії | MediaPort

Державна комісія з надзвичайних ситуацій встановлює в усіх регіонах України «жовтий» рівень епіднебезпеки через поширення коронавірусу. Обмеження набудуть чинності з 23 вересня.

Рішення щодо посилення карантину ухвалили 21 вересня.

«Встановити з 00 год 00 хвилин 23 вересня 2021 р. «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України», — цитує рішення комісії пресслужба Кабінету міністрів.

У «жовтій» зоні діятимуть такі правила:

  • обмеження на проведення масових заходів — не більш ніж одна людина на 4 кв. метри або дві третини місць у залі;
  • у кав’ярнях і ресторанах за столиком можуть сидіти щонайбільше четверо людей, мінімальна відстань між столами — 1,5 метри;
  • у кінотеатрах та інших закладах культури можна заповнювати не більш ніж дві третини місць (або 50% у кожному окремому залі);
  • у спортивних залах і фітнес-центрах може бути не більше однієї людини на 10 кв.м.

Обмеження не будуть застосовуватися, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% організаторів масових заходів чи працівників закладів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 години) результат ПЛР-тестування чи експрес-тесту. 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що посилення обмежень викликане стрімким погіршенням ситуації з COVID-19. Водночас, нагадав він, уряд дещо пом’якшив карантинні правила.

«Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни», — заявив прем’єр.

Також торкнулися питання вакцинації — зокрема персоналу освітніх закладів. Державна комісія доручила:

  • опрацювати можливість щеплення вчителів і працівників закладів освіти у створених там пунктах вакцинації;
  • за відсутності пунктів — долучати мобільні бригади;
  • запрошувати також родичів освітян та учнів або студентів.

Засідання Держкомісії з надзвичайних ситуацій. Фото: kmu.gov.ua
Засідання Держкомісії з надзвичайних ситуацій. Фото: kmu.gov.ua

У Харкові вже щепилися проти коронавірусу близько 85% персоналу дитсадків і шкіл та понад 60% працівників медичних установ, повідомила заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, ще багато лікарів перехворіли на COVID-19 і, таким чином, отримали імунітет.  

За даними Горбунової-Рубан, минулого тижня у Харкові щепили від коронавірусу 32,8 тис. людей. Це можна зробити у центрах вакцинації та пунктах щеплення. Нині у дорослих і дитячих поліклініках працює 34 такі пункти.

Секретар Харківської міськради Ігор Терехов вважає, що високі показники щеплення освітян дозволять не переводити школярів на дистанційне навчання.

«У місті близько 85% вчителів та вихователів дитячих садків зробили щеплення від коронавірусу. Саме завдяки цьому дистанційного навчання в наших школах не буде, і діти зможуть отримувати знання у звичайному режимі», — заявив він.

У міськраді нагадують, що за рішенням уряду умовою роботи навчальних закладів є щеплення від 80% до 100%, залежно від карантинної зони.

Фото: city.kharkov.ua
Фото: city.kharkov.ua

Водночас міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко нагадував, що режим роботи навчальних закладів залежить не лише від вакцинації персоналу.

«Якщо є інфікована дитина — клас йде на самоізоляцію. Якщо понад 50% класів пішли на самоізоляцію — школа йде на самоізоляцію. Навіть якщо будуть вакциновані педагоги. Таким чином ми стримаємо поширення, не зупиняючи в країні освітній процес», — пояснив він в ефірі телеканалу ICTV 20 вересня.

За інформацією Ляшка, наразі на карантині — 60 з більш як 14 тис. шкіл.


Кабінет міністрів подовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації через поширення коронавірусу до 31 грудня 2021 року.