Web Analytics

Kalush Orchestra передали гроші на відновлення музею Сковороди

Переможці Євробачення-2022, музиканти гурту Kalush Orchestra пожертвували понад 300 тис. грн на відновлення музею Григорія Сковороди на Харківщині, зруйнованого від російського обстрілу. Для цього — продали на аукціоні контрабас.

Про пожертвування Kalush Orchestra повідомили 29 листопада у Міністерстві культури та інформаційної політики. Переможці Євробачення передали на відновлення музею за проєктом «Збережіть українську культуру» 330 тис. грн.

«Під час наших концертів за кордоном ми намагаємося збирати кошти для України. Ось на одному з наших концертів у Вашингтоні у нас з‘явилась ідея влаштувати додатково благодійний аукціон. Нам вдалося продати новенький контрабас, на такому зазвичай грає наш Сашко Кондратюк, і отримати чималу суму», — розповів лідер гурту Олег Псюк.

Фото: mkip.gov.ua

У Мінкульті нагадують, що в меморіальному музеї Григорія Сковороди у Сковородинівці музею зберігалися видання творів філософа, література про нього, книги античних, середньовічних та новочасних мислителів і поетів, які він вивчав, а також етнографічні предмети, картини та графічні роботи, деякі особисті речі.

«Історичне значення має й прилеглий старовинний парк, планування якого з часів Сковороди практично не змінилося. У парку до початку обстрілів збереглася криниця, місце першого поховання філософа, його могила, пам'ятник, упорядкована скульптурна «філософська алея», — додають у міністерстві.

Найцінніші експонати вдалося врятувати — їх перевезли в безпечне місце.

Фото: Telegram/Олег Синєгубов


Відновити меморіальний музей Григорія Сковороди в Богодухівському районі, зруйнований під час російського обстрілу на початку травня, до річниці не встигають. Нині триває збір коштів на його ремонт. 

За попередніми оцінками Мінкульту, відновлення музею потребує більш ніж 100 млн грн. Частину коштів пожертвував музикант і громадський діяч Святослав Вакарчук.

3 грудня виповнюється 300 років від дня народження Сковороди. До річниці Харківський літмузей анонсував презентацію книжки, лекції та джазовий концерт.