Web Analytics

Інтерв’ю загиблого на фронті поета Максима Кривцова вийде у новій збірці харківського видавництва

У «Віваті» готують до друку книгу «Слова і кулі».

Про це повідомила директорка видавництва Юлія Орлова.

«Поезії Максима увійшли до поетичної антології «Поміж сирен. Нові вірші війни», яка вийшла у Vivat  минулого року. Зараз ми працюємо над книжкою «Слова і кулі» Наталі Корнієнко, до якої увійшло інтерв’ю з Максимом. Це спільний проєкт з Читомо та  PEN Ukraine. Тепер голос Максима — це голос нового Розстріляного Відродження, що звертатиметься до нас лише зі сторінок книжок, як і десятки інших митців. І нехай його голос звучатиме лише зі сторінок книжок, я хочу, щоб ми його чули. І щоб його почули прийдешні покоління», — зазначила Орлова.


Максим Кривцов — поет, громадський діяч, доброволець.

Народився у Рівному. Випускник Київського національного університету технологій та дизайну. Учасник Революції гідності, у 2014 році пішов добровольцем на фронт. Після демобілізації був контент-менеджером Центру реадаптації та реабілітації учасників АТО та ООС «ЯРМІЗ» та копірайтером у Veteran Hub.

Після початку повномасштабного вторгнення повернувся до ЗСУ. 

Друкувався в збірках із творами інших авторів — «Книга Love 2.0. Любов і війна», «Там, де вдома: 112 віршів про любов та війну», «Колискова 21-го століття Vol. 1: що тебе заколисує?».

Фото: Facebook/Iryna Tsilyk

Пісні на поезії Кривцова виконує український гурт «Yurcash» — «Панівна висота», «Він в ЗСУ, вона в ТрО», «Жовтий скотч» (звучить у фільмі «Наші Котики»).

2023 року видав авторську збірку поезій «Вірші з бійниці», яку український ПЕН визнав однією з найкращих книжок року. 

Фото: Facebook/Максим Кривцов

Про загибель Максима Кривцова стало відомо 7 січня. 


На війні загинув пілот МіГ-29 Владислав Залістовський — випускник харківського вишу.

Фото на головній: Facebook/Iryna Tsilyk

Блок новин за темою