Web Analytics
Ідентифікували за ДНК: випускник харківського вишу загинув у Вовчанську | MediaPort

35-річного українського розвідника Романа Серка, якого понад пів року вважали зниклим безвісти, 25 січня поховали у Рівному. 

Як повідомили у Харківському університеті ім. Каразіна, випускник вишу загинув ще 10 червня під час бою у Вовчанську, але ідентифікувати загиблого змогли лише після ДНК-експертизи у січні. 

«10 червня 2024 року під час виконання бойового завдання у м. Вовчанськ потрапив під мінометний обстріл і отримав несумісне з життям поранення випускник радіофізичного факультету (нині факультет радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем) 2011 року Роман Серко», — йдеться у повідомленні університету. 

Роман Серко. Джерело фото: V.N. Karazin Kharkiv National University/Facebook

Як зазначили у Каразінському університеті, після отримання вищої освіти Роман деякий час працював на танковому заводі, був учасником харківського Євромайдану. 

«Роман був активним учасником харківського Євромайдану. За роки навчання та життя у Харкові полюбив це місто… Спілкувався лише українською мовою і завжди сперечався з тими, хто казав, що Харків проросійський. Він вірив у патріотизм Харкова, вірив, що тут історично закладена сильна національна ідея.Вічний оптиміст, чия віра в краще надихала всіх навколо», — згадують на сторінці вишу. 

Після повернення до Рівненщини, чоловік займався патріотичним вихованням дітей та молоді, був старшим пластуном та виховником у «Пласті», брав участь у проєкті «Молодь змінить Україну». 

Роман Серко. Джерело фото: 100krokiv.info

На початку повномасштабного вторгнення росії на територію України Роман служив у тилу: проходив військові онлайн-курси, вчився, збирав дрони, розповідають у Каразінському університеті. Із загостренням ситуації на Харківщині пішов на ротацію, разом із побратимами захищав Куп’янськ, потім Вовчанськ. 

«У перший день повномасштабного вторгнення на комп’ютері Романа з’явився девіз «Краще носити важкі обладунки воїна, аніж легке ярмо раба», а вже за кілька днів він був у центрі комплектування…Про Рому з теплом і повагою згадують командири та побратими. Кажуть, був мудрим, кмітливим, розумним і надійним воїном», — розповідають у Харківському університеті ім. Каразіна. 

Роман отримав дві відзнаки — «Захиснику України» та «Народжені в боях». Його також відзначили Залізним Пластовим хрестом №206 посмертно.

Читайте також: Пластуни Харківщини передали нацгвардійцям Вифлеємський вогонь миру