Web Analytics

Громади Харківщини, де живуть ветерани, можуть отримати допомогу від МОМ: умови конкурсу

Міжнародна організації з міграції оголосила конкурс для громад за проєктом «Шлях стійкості». Його мета — посилення психологічної та соціальної підтримки ветеранів.

Про оголошення конкурсу повідомили у Представництві МОМ в Україні.

«Ветерани, які повернулися до цивільного життя, є не лише вирішальними для майбутнього соціально-економічного розвитку, а й відіграють важливу роль у розв’язанні локальних конфліктів. Вони є частиною суспільних зусиль, спрямованих на розвиток стійких і згуртованих спільнот, а також зменшення ймовірності майбутніх переміщень», — зазначають в організації. 

До участі запрошують громади 21 області України, серед яких Харківська.

Головні вимоги — такі:

  • Кількість ветеранів на обліку у громаді — не менш ніж 100.

  • Є ініціативна група не менш як з 15 людей, щонайменше 50% з яких — ветерани або їхні рідні (можуть бути й члени сімей загиблих). До групи мають входити представники соціально незахищених груп — люди з інвалідністю, національні меншини, а також різних професійних груп, місцевої влади, люди різного віку, активні жителі тощо.

  • Є попередній план та ідеї щодо соціальних, культурних, просвітницьких заходів соціальної згуртованості. Серед них — заходи щодо захисту прав ветеранів та їхніх сімей, у тому числі загиблих захисників та їхніх близьких, підтримку реінтеграції.

  • Є об’єкт соціальної інфраструктури (у комунальній власності або орендований громадською організацією), яким можуть широко користуватися та отримувати соціальні послуги всі жителі.

Громада може запропонувати, наприклад, такі ініціативи та заходи:

  • для реінтеграції: проведення фестивалів, дискусій, виставок, концертів, спортивних змагань;

  • для психосоціальної підтримки: сеанси ведення діалогу, арттерапії, семінари щодо боротьби зі стресом, надання першої психосоціальної допомоги;

  • нові соціальні послуги для всіх жителів: новий інклюзивний ветеранський, освітній, природоохоронний центр, відкритий простір спорту чи іншої спільної діяльності, дитяча кімната, інноваційні послуги у бібліотеці;

  • адаптація середовища для людей з інвалідністю;

  • юридичні консультації для організацій, які надають такі послуги.

 

Фото: ukraine.iom.int

Учасники проєкту можуть розраховувати на суму до 20 тис. євро.

«Проєктні заходи будуть реалізовуватися у громадах, які знаходяться під контролем уряду України та де безпекова ситуація дозволяє їх проведення», — звертають увагу у МОМ.

Щоб взяти участь у конкурсі, ініціативна група має заповнити форму та надіслати її підписану та відскановану копію до 3 квітня 2023 року (включно) на електронну адресу: [email protected] (із зазначенням у темі листа «______— Форма заявки»).

МОМ відбиратиме громади для оціночного візиту або онлайн-зустрічі на постійній основі. Дату та час візиту узгоджуватимуть з ініціативними групами.

Конкурс проходить за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.


Сім’ям загиблих військових з Борівської громади призначили додаткову грошову допомогу з місцевого бюджету. Одноразово виплачуватимуть по 20 тис. грн.