Web Analytics

Готував диверсії проти військових: у Харкові засудили агента рф — СБУ

15 років ув'язнення отримав житель Харкова, який, за даними Служби безпеки України, відстежував бійців Сил оборони на Харківщині та передавав інформацію російському агресору. У зоні його особливої уваги були військові льотчики, командири спецпідрозділів ЗСУ та працівники СБУ.

«За матеріалами контррозвідки та слідчих СБУ суд визнав російського агента винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та призначив йому 15 років тюрми», — повідомив речник УСБУ Харківщини Владислав Абдула

Як з'ясувала СБУ, у листопаді 2022 року жителя Харкова через брата, який живе у росії, завербував кадровий співробітник ФСБ у Бєлгородській області на прізвище Саліцев.

Фото: СБУ

Фото: СБУ

За завданням агресора харків'янин шукав місця тимчасової дислокації та проживання українських захисників, маршрути їхнього пересування, підприємства оборонно-промислового комплексу.

«Розвідінформація потрібна була окупантам для підготовки серії диверсій проти українських воїнів та на оборонних заводах... Для виконання ворожих завдань зрадник обходив вулиці Харкова та приховано знімав на камеру свого телефону місця базування та шляхи пересування українських захисників», — повідомили в СБУ.

За даними слідства, для конспірації чоловік користувався трьома мобільними телефонами та мав сім номерів різних операторів, а месенджери ховав через спеціальний додаток. Підозрюваного затримали у березні 2023 року. 

Блок новин за темою