Web Analytics
Голова «Укренерго» спрогнозував терміни відновлення енергопостачання в Харкові | MediaPort

На відновлення енергопостачання знадобиться до двох тижнів за умови, що не буде нових руйнувань.

Про це сказав 26 березня на брифінгу в Харкові голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький

За його словами, три технічні рішення втілюватимуть одночасно, щоб зрозуміти, який варіант буде найшвидшим і повністю усуне обмеження електропостачання. 

«У нас є чітко пропрацьований план, що ми будемо робити разом з обленерго, обласною військовою адміністрацією, мерією міста, Агентством з відновлення. Є три, умовно кажучи, паралельні технічні рішення, які ми реалізуємо одночасно», — сказав Кудрицький.

На відновлення сталого електропостачання може піти два тижні, якщо росіяни не завдадуть нових ударів по енергооб’єктах. 

«Все ще досить важко гарантувати якісь конкретні терміни. Говоримо орієнтовно про 7-10 днів, можливо, до двох тижнів, коли енергетики зможуть у повному обсязі відновити нормальне енергопостачання міста. Це за умови, що не буде нових масштабних руйнувань», — зауважив голова «Укренерго». 

За його словами, є достатня кількість ремонтних бригад, спеціалізованої техніки, матеріалів і обладнання, якого не вистачало у 2022 році.

Кудрицький прогнозує, що у вихідні ситуація зі світлом у місті покращиться, він сподівається, що графіки відключень «будуть м’якшими».  

На відновлення зруйнованих об’єктів знадобляться місяці. При цьому їх будуть посилювати, так званим, пасивним захистом — інженерними спорудами. Вони, за словами Кудрицького, показали свою ефективність. 

«Наслідки атаки могли би бути набагато гіршими, якби не певні інженерні рішення, прийняті для захисту критичних елементів на енергооб’єктах. Цей захист у процесі відновлення будемо ще посилювати», — зауважив голова «Укренерго». 

За його словами, фінансово готові допомогти з відновленням європейські країни, США, Канада, Японія.

«Цього тижня відбудеться онлайн-зустріч для енергетиків, на якій будуть визначені потреби та джерела фінансування не лише для «Укренерго», а різних енергетичних компаній для відновлення. Ми говоримо про десятки країн», — зазначив Кудрицький.

Збитки після ударів 22 березня ще підраховують, на деяких об’єктах іще триває розбір завалів і оцінка завданих пошкоджень. Однак ідеться про десятки мільйонів євро, разом із підприємствами енергогенерації на Харківщини — це сотні мільйонів євро, говорить голова правління. 

Через російські удари 22 березня по енергетичній інфраструктурі Харків живлять інші регіони. 

Чільне фото: ілюстративне/Сергій Болвінов/Facebook