Web Analytics

Харків'ян просять уникати ранкових поїздок наземним транспортом

Після обстрілів транспортних зупинок у Харкові мерія звернулася до містян: просить якнайменше пересуватися зранку і за можливості — користуватися підземкою. Тим часом у місті розробляють проєкт «безпечних зупинкок» — бетонних споруд, які мають зменшити небезпеку від обстрілів. Їх обіцяють вже незабаром встановити у 25 місцях, перш за все на найбільш завантажених маршрутах автобусів, тролейбусів і трамваїв.

Із проханням до харків’ян якнайменше користуватися наземним транспортом 24 липня звернувся міський голова Ігор Терехов.

«Тиждень, що минув, показав, що тепер агресор навіть не видає, що стріляє по військових об'єктах. З першого дня стріляли саме по нам, мирним мешканцям Харкова. Житлові будинки, ринки, торговельні центри, школи, спортивні комплекси, університети тощо. Але найстрашніше — зупинки громадського транспорту. Саме туди окупант бив вранці середи та четверга. Якраз у той самий час, коли багато хто з вас їхав на роботу», — зазначив він.

Терехов попросив планувати пересування містом так, щоб мінімізувати ранкові поїздки наземним транспортом.

«Частіше користуйтеся метрополітеном — на сьогодні це найбезпечніший спосіб пересування», — закликав мер.

Наслідки обстрілу Салтівки 20 липня. Фото: Telegram/Харківська обласна прокуратура

25 липня у міськраді повідомили, що в Харкові розробили проєкт «безпечних зупинок» — таких, де були б укриття від обстрілів.

«Думаю, що незабаром у Харкові з'являться такі зупинки, які будуть більш-менш безпечними під час обстрілів. Це невелике приміщення на землі, зроблене з бетону, де людям спокійніше чекатиме транспорт», — розповів Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону.

За його словами, пробний екземпляр уже запустили у роботу. Також у Харкові визначили 25 місць, де обладнають перші такі зупинки: передусім на найбільш завантажених маршрутах автобусів, тролейбусів і трамваїв.

Мер також показав у Telegram-каналі, як виглядатимуть такі зупинки. 

«Такі укриття є в Ізраїлі, наприклад. І вони показують себе ефективними щодо захисту від снарядів і розльоту осколків», — прокоментував він.


Російська армія вранці 20 липня обстріляла Харків з реактивних систем залпового вогню. На Салтівці загинули троє людей, які стояли біля транспортної зупинки: 13-річний хлопчик та подружжя. Ще двоє поранені: 15-річна сестра загиблого підлітка та 72-річна жінка.

21 липня російські снаряди влучили у транспортну зупинку біля ринку «Барабашово» та житловий будинок на Ювілейному проспекті. Троє людей загинули, понад 20 дістали поранень. Серед поранених — водій тролейбуса.

22 липня окупанти Харків не обстрілювали, а 23-го вдарили по Київському та Основ’янському районам. Пошкоджень зазнав Харківський національний університет міського господарства: снаряди влучили у подвір'я, у виші та сусідніх будинках вибиті вікна, уламки зачепили пам'ятник архітектору Олексію Бекетову. Також постраждав житловий будинок, офісні приміщення. 

24 і 25 липня обстрілів Харкова Штаб оборони не фіксував

Фото на головній: Фото: Telegram/Олег Синєгубов