Web Analytics

Харківській паралімпієць Максим Крипак став Героєм України

Президент Володимир Зеленський вручив ордена та медалі українським спортсменам-паралімпійцям та їхнім тренерам. Серед нагороджених — харківські атлети.

Харківській плавець Максим Крипак став Героєм України та отримав орден Держави, повідомили у пресслужбі Офісу президента.

Під час Паралімпіади в Токіо Крипак здобув п'ять золотих, срібну та бронзову медалі.

«Він встановив новий світовий рекорд на дистанції 100 м вільним стилем з результатом 50,64 секунди, покращивши на 0,23 секунди попередній рекорд, який належав спортсмену з Бразилії та протримався 11 років. Також вперше в історії українського плавця визнано найкращим спортсменом Паралімпійських ігор», — кажуть в ОПУ.

Максим Крипак подякував за визнання його досягнень.

«До своїх здобутків я йшов 20 років. Мені щиро приємно отримати звання, і я гордо його носитиму», — пообіцяв плавець.

Фото: president.gov.ua

З-поміж харків’ян орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримав плавець Михайло Сербін, який виборов «золото» і «срібло». Орден «За мужність» ІІІ ступеня — володар срібної та двох бронзових медалей Максим Веракса.

Орден княгині Ольги II ступеня отримали плавчині Яна Бережна і Марина Піддубна — бронзові призерки Паралімпіади, а також Євгенія Бреус, яка здобула «бронзу» і «срібло» у фехтуванні на візках, і чемпіонка з настільного тенісу Марина Литовченко.

Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагородили срібних призерок з фехтування на візках Наталію Мандрик і Олену Федоту.

Під час церемонії нагородження президент Володимир Зеленський зауважив, що до збірної України увійшли спортсмени майже з кожного регіону. Найбільше — 20 медалей — здобули дніпропетровці. На другому місці — спортсмени з Донецької області, які вибороли 15 нагород.

«За кожною медаллю стоять тренери, лідери, лікарі, помічники і ще багато інших важливих людей. Тож нашу збірну реально представляли спортсмени з 24 областей України та Автономної Республіки Крим», — зазначив глава держави.

Він додав, що половина спортсменів цьогорічної збірної України вперше була на Паралімпіаді. Тим не менш, 18 дебютантів здобули майже 30 медалей. Загалом з нагородами додому повернулася майже половина атлетів.


XVІ літні Паралімпійські ігри проходили в Токіо з 24 серпня до 5 вересня 2021 року. Близько 4400 спортсменів зі 162 країн змагалися у 22 видах спорту за 539 комплектів нагород.

142 українські спортсмени виступали у 15 видах спорту: бадмінтоні, академічному веслуванні, велосипедному спорті (трек, шосе), голболі, дзюдо, легкій атлетиці, настільному тенісу, пауерліфтингу, параканое, паратріатлоні, плаванні, кульовій стрільбі, стрільбі з лука, тхеквондо, фехтуванні на візках.

Збірна України здобула 98 медалей (24 золотих, 47 срібних та 27 бронзових), посівши шосте місце у загальному заліку. Українські спортсмени встановили 26 рекордів у чотирьох видах спорту: плаванні, легкій атлетиці, кульовій стрільбі та академічному веслуванні.