Web Analytics

Харківські спортсменки здобули нагороди на міжнародних турнірах

Паралижниця і біатлоністка Людмила Ляшенко виборола комплект нагород на чемпіонаті світу у Швеції, а легкоатлетка Катерина Табашник здобула «золото» на турнірі в Іспанії.

Чемпіонат світу з лижних перегонів та біатлону завершився у шведському місті Естерсунд 29 січня. Як повідомили у Національному паралімпійському комітеті, харківська параспортсменка Людмила Ляшенко здобула комплект нагород:

  • «золото» — біатлон, індивідуальна гонка на 10 км;
  • «срібло» — змішана естафета;
  • «бронза» — біатлон, індивідуальна гонка на 12,5 км.

Людмила Ляшенко. Фото (архівне, 2022 рік): paralympic.org

Успішніше за харків’янку виступили лише Олександр Казік з Вінниччини, який  виборов три золоті та дві бронзові нагороди, і Тарас Радь, на рахунку якого — одне «золото», два «срібла» та одна «бронза».

«У доробку українських паралижників та біатлоністів — 26 медалей, п’ять з яких золоті, вісім — срібні, 13 — бронзові», — зазначають у комітеті.

За підсумками чемпіонату Національна паралімпійська збірна України успішно стала другою за кількістю нагород серед 19 країн-учасниць.

Фото: Національний паралімпійський комітет

Харківська легкоатлетка Катерина Табашник здобула «золото» на турнірі серії Світового туру в категорії «челенджер» в іспанському Сабаделі, повідомляє Федерація легкої атлетики України.

Спортсменка з першої спроби взяла три стартові висоти (1,75 м, 1,79 м та 1,83 м) та з третього разу подолала планку 1,86 м заввишки, посівши перше місце. Другою була Кармен Бруус (Естонія), третьою — Еріка Фурлані: обидві взяли 1,83 м.

Катерина Табашник. Фото: uaf.org.ua:

«Після надскладного й болючого 2022-го одна з найсильніших українських стрибунок у висоту Катерина Табашник все ж зуміла зібратися й продовжити спортивну кар’єру. В інтерв’ю місцевим журналістам перед змаганнями вона говорила про те, що хоч і втратила маму, але має сестру й брата. Й заради них не має права опускати руки», — прокоментували у федерації.


Мати Катерини Табашник загинула внаслідок російського удару по Харкову в ніч на 18 серпня. Тетяні Табашник був 61 рік, вона майже все життя прожила у гуртожитку, в який влучила ракета окупантів.

Читайте також: «Я кричав — треба виїжджати»: історія загибелі матері харківської легкоатлетки