Web Analytics

Харківські музиканти анонсували «протестний» концерт в саду Шевченка

У Харкові 28 травня зіграють концерт на знак протесту проти заборони вуличним музикантам виступати в саду Шевченка.

Концерт під гаслом «Сад Шевченка — не концтабір!» розпочнеться о 18:00 28 травня, повідомляють організатори. Він проходитиме біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

«Тут кажуть, що у парку Шевченка можна грати музику лише мавпам на фонтані. Ми з друзями вирішили цієї п'ятниці перевірити це та пограти як вуличні музиканти. Поставимо пару колоночок, барабанчики, пограємо музичку та почитаємо віршики на капелюха», — йдеться в анонсі концерту.

Вже відомо, що виступатимуть гурти Alcohol Ukulele, «Папа Карло», а також Борис Севастьянов, Назар Божинський, Іван Сенін, Артем Полежака.

Список учасників ще доповнюється.

Фото: Facebook/«Інфоцентр Євро Харків»

Соліст «Папи Карло» Василь Рябко запрошує й інших митців приєднатися до акції.

«Друзі музиканти-поети, хто буде з гітарами та віршами поруч — долучайтеся. Хто хоче послухати — приходьте», — написав він у Facebook.

Вокаліст Alkohol Ukulele Юрек Якубов каже, що гурт візьме участь в такому заході вперше від початку карантину.

«Alcohol Ukulele вперше від початку карантину цієї п'ятниці підніметься з могили і в кращих традиціях зіграє музику без репетицій від шостої вечора біля Тараса», — сказав він.

Харківський осередок «Національного корпусу» обіцяє відкрите фітнес-тренування.

«Віднедавна міська влада вирішила заборонити харківським музикантам грати в саду Шевченка, начебто через «правила дотримування тиші». А сьогодні відбувається ситуація, коли людям забороняють вже і проводити тренування та займатися спортом на території саду. Що буде далі? Заборонять дихати?» — зазначають у «Нацкорпусі».


Приводом для протесту стала заява секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова щодо заборони вуличної музики в саду Шевченка. Посадовець розповів, що до нього у соцмережах звернулися харків'яни, які «просили зробити сад більш тихим місцем».

«Вийшло так, що люди, приходячи на відпочинок, не могли спокійно відпочивати, бо дуже голосно на всіх локаціях грала музика. У підсумку ми домовилися, що музиканти не будуть там грати. Але це не означає, що ми їх якось ображаємо. Ми дамо їм місце, наприклад, на площі біля оперного театру, де зможуть збиратися люди і слухати їхню музику», — сказав він.

Терехов зауважив, що йому самому подобається вулична музика, але якщо вона заважає людям — звучатиме в іншому місці.

«До речі, ми плануємо відкрити пішохідну вулицю в центрі міста, і там теж гратимуть вуличні музиканти», — додав секретар міськради.

Фото: .city.kharkov.ua

Грати у парку заборонили зокрема, трубачу Костянтину Олійнику. У відповідь він оголосив акцію протесту. 25 травня до саду прийшов бандурист Микола Гришко. Охорона намагалася завадити йому грати, але музиканта підтримали представники харківського осередку «Правого сектору» — стояли поруч, поки він грав.

У саду Шевченка щоденно лунає музика з колонок на стовпах. Крім того, працює музичний фонтан.

Фото на головній: Facebook/«Правий Сектор Слобожанщина»