Web Analytics

Харківська міськрада знову перейменувала проспект Григоренка на Жукова

Депутати Харківської міської ради на сесії 26 лютого повторно розглянули питання про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова.

За перейменування проголосувало 52 депутати міської ради. Проти висловилися 8. 

Результати голосування. Скріншон: Triolan.Live

Питання на сесії представив начальник Відділу з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Олексій Хорошковатий

«До Харківської міської ради з ініціативою звернулася низка ветеранських організацій міста Харкова щодо повернення назви проспекту в місті Харкові ім’ям маршала Жукова, оскільки з його ім’ям пов’язані історичні події, що відбувалися в Україні, в тому числі в Харкові під час Другої світової війни. Згідно з міжнародними актами, Україна взяла на себе зобов’язання увічнювати та вшановувати пам’ять учасників Другої світової війни.

Таким чином в місті Харкові з 19 листопада 2019 року по 19 січня 2020 року включно проводилось громадське обговорення, що передбачено законом України про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб. За результатами поданих пропозицій на підтримку перейменування цього проспекту висловилося 11193 особи, що становить 86% від загальної кількості голосів. Міська комісія з питань топоніміки погодила це питання на своєму засіданні і 27 січня цього року відповідний проект рішення був офіційно оприлюднений і поданий на розгляд депутатів міської ради. З огляду на це прошу підтримати згадане рішення. Також, хочу нагадати, що цього року виповнюється 75 років із закінчення Другої світової війни. 9 травня — 75 роковини із підписання капітуляції нацистської Німеччини і тому я гадаю, що це рішення буде досить слушним до відзначення цих подій».

Проти перейменування проспекту з трибуни міськради виступили позафракційний депутат Ігор Черняк, Іван Ракич, а також представник «Національного корпусу» у Харкові Костянтин Немічев. 

«Сьогодні я хочу присвятити свій виступ своєму діду — харків’янину, який пройшов дорогами війни, від Фінської до капітуляції Японії. Він форсував Дніпро, він звільняв Чехословаччину від коричневої чуми — чуми XX сторіччя, німецького нацизму. Він точно мав право називати пана Жукова м’ясником… Здавалося б, там, де вже давно стоїть законодавча крапка, Харківська міська рада ставить кому й продовжує займатись явно діяльністю, яка порушує закони України… Перейменування грубо порушує частину 6 статті 3 закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен, псевдонімів фізичних осіб, назв історичних подій», відповідно до якої забороняється присвоювати юридичним особам та об’єктам права власності імена або псевдонімі осіб, які обіймали керівні в комуністичній партії посади у вищих органах виконавчої влади РСР або УРСР. Такою саме і є посада міністра оборони Радянського Союзу, яку обіймав Жуков… Давайте називати вулиці Харкова іменами харків’ян, які були дійсно учасниками звільнення від коричневої чуми», — сказав Іван Ракич.

«Голосували-голосували, суд сказав, що це незаконно. Що треба робити? Голосувати знову… Я цілком погоджуюся щодо особистості Жукові, цілком розділяю ту норму закону, яку ми сьогодні порушуємо… За результатами електронного опитування «проти» перейменування висловилися 1807 осіб. А знаєте, скільки висловилися за результатами узагальнення всіх пропозицій? 1807. Таким чином відбувається, що є результати електронного опитування, які показують певну динаміку, а результати узагальнення всіх пропозицій, коли плюс 6 тисяч голосів в одну сторону й нуль голосів у іншу сторону… У нас вже є письмові покази осіб, які підтверджують, що їх примушували ставити підписи під зверненнями на ім’я Харківського міського голови на підтримання цього перейменування», — сказав Ігор Черняк

«Андрій Білецький та ряд інших осіб подали позов про незаконне перейменування проспекту. Суд задовольнив це рішення. Але чомусь наша міська рада не хоче жити по закону. Країна починається з кожного з нас, з кожного з вас, депутата. З Чумакова, який будує вже третій рік мост через пр. Льва Ландау, або з Руденка, який не може навести лад у сфері ЖКГ. Люди вже літають у космос та будують лікарні за 10 днів, а ми не можемо навести лад з трубами на Олексіївці. Люди живуть два роки без гарячої води... Якщо буде все так продовжуватися, то Харків буде в анархії та «республіках». Хто такий Жуков? Жуков  — не маршал Перемоги, а маршал смерті та війни. Він посилав мільйони наших людей на позиції ворога без елементарної екіпіровки та зброї. Він відзначився масовими розстрілами та мародерством. Петро Григоренко — правозахисник, дисидент, ініціатор створення Гельсінської групи... Шановні депутати, нагадую вам, що вам в цьому місті ще жити. Й перед вами буде стояти вибір — або це український Харків, або «Харківська народна республіка». І ваш вибір ми побачимо після цього голосування», — сказав лідер харківського осередку «Національного корпусу» Костянтин Немічев

Харківський міський голова Геннадій Кернес сказав, що міськрада діє за законом і вправі приймати такі рішення. 

Читайте також: Дубль два: проспект Григоренка готуються перейменувати на Жукова ще раз