Web Analytics

Харківська міськрада програла ОДА у справі щодо проспекту Маршала Жукова

Апеляційний адмінсуд скасував рішення окружного адмінсуду, який раніше визнав недійсним перейменування проспекту Маршала Жукова на проспект Петра Григоренка головою Харківської ОДА. Міська рада готується до касації.

Рішення у справі Другий апеляційний адміністративний суд оголосив 2 грудня, повідомив один з позивачів, депутат Харківської міськради Дмитро Булах («Блок Світличної «Разом»).

«І знову ми виграли суд щодо Жукова. Навіть незручно вже про це писати. У місті залишається проспект Петра Григоренка. Остаточно. Якщо комусь не захочеться витратити гроші харків'ян на безперспективні суди», — написав він у Facebook.

Упродовж 30 днів рішення можна оскаржити в касаційному порядку у Верховному суді.

И опять мы выиграли суд по Жукову. Даже неудобно уже об этом писать) В городе остаётся проспект Петра Григоренко....

Опубликовано Дмитро Булахом Четверг, 2 декабря 2021 г.

У Юридичному департаменті Харківської міськради заявили, що готуватимуть касаційну скаргу.

«Харківська міська рада та Харківський міський голова не погоджуються з рішенням Другого апеляційного адміністративного суду та вважають його необґрунтованим. Харківська міська рада як представник інтересів Харківської міської територіальної громади у подальшому буде відстоювати позицію мешканців міста Харкова щодо питання назви вказаного проспекту, й вказане судове рішення буде оскаржене у касаційному порядку», — мовиться у заяві департаменту.

У мерії називають підставою для оскарження розпорядження «порушення головою ХОДА процедури його видання».

Фото: Telegram/«Світанок»


У червні адмінсуд за позовом Харківської міськради визнав протиправним і нечинним пункт розпорядження голови ХОДА «Про перейменування об’єктів топоніміки міста Харкова». За цим розпорядженням у 2016 році проспект Маршала Жукова перейменували на проспект Петра Григоренка. Рішення суду оскаржили Харківська обладміністрація, місцевий осередок партії «Європейська солідарність» і Дмитро Булах.

Перейменування проспекту оскаржували ще в одній справі — за позовом Булаха, ще одного депутата міськради Ігоря Черняка («Блок Світличної «Разом»), харківських осередків «ЄС» и ВО «Свобода». Вони вимагали визнати нечинним рішення міськради про перейменування проспекту Григоренка знову на проспект Жукова. У вересні апеляційний адмінсуд підтримав їхній позов. У мерії заявляли, що також готуватимуться до касації.

Фото на головній: «Світанок»