Web Analytics

Харківська міськрада оскаржить рішення суду у справі щодо проспекту Жукова

Харківський окружний адміністративний суд 10 червня визнав протиправним ухвалене в лютому рішення міської ради, яким проспекту Григоренка надали ім'я маршала Георгія Жукова.

Харківський окружний адміністративний суд визнав протиправним і нечинним пункт рішення Харківської міськради, яким міськрада відновила стару назву проспекту.

«Визнати протиправним і нечинним п. 1 рішення Харківської міської ради від 24.02.21 «Про вшанування історичної пам'яті...». У задоволенні іншої частини позовних вимог — відмовити», — оголсила ухвалу суддя Катерина Севастьяненко.

Один з позивачів, депутат міськради Ігор Черняк («Блок Світличної «Разом») пояснив, що рішення міськради вимагали рішення в цілому.

«Ми оскаржували все рішення в цілому, але, власне, перейменування стосувався лише пункту 1 цього рішення, інші пункти мали більш технічний характер... Те, що стосується перейменування, суд рішення в цій частині скасував», — пояснив Черняк.

Фото: Telegram/«Світанок»

У Харківській міськраді заявили, що готують апеляцію на рішення адміністративного суду.

«Харківська міська рада оскаржить судове рішення щодо визнання протиправним та нечинним рішення щодо вшанування історичної пам’яті осіб, які брали участь у вигнанні нацистських окупантів з України», — йдеться у заяві.

У міськраді вважають, що суд «допустив грубе порушення норм процесуального права».

«Зокрема, суд необґрунтовано відмовив у всіх заявах і клопотаннях міської ради про направлення судового доручення, призначення військової експертизи, відкладення розгляду справи у зв'язку з проведенням експертного дослідження, виклик у судове засідання експерта тощо», — уточнюють посадовці.

Також зазначається, що справу розглянули без представників міської ради, хоча вони попередили суд, що не зможуть прибути. Це, на думку посадовців, порушило «право територіальної громади на судовий захист». 

Харківська міська рада оскаржить судове рішення щодо визнання протиправним та нечинним рішення щодо вшанування...

Опубликовано Харківська Міська Рада Пятница, 11 июня 2021 г.

11 червня окружний адмінсуд розглядав ще одну справу щодо перейменування: за позовом міськради до Харківської обладміністрації. Мерія просить скасувати розпорядження Ігоря Райніна, який очолював ХОДА у 2015-2016 роках: тоді за законом про декомунізацію в Харкові перейменували понад 60 об'єктів. Проспект Маршала Жукова тоді отримав нову назву — Петра Григоренка.

За інформацією «Суспільного», представників міськради на засіданні не було. Представниця ХОДА Ольга Баранчук заявила, що не згодна з вимогами мерії

Розгляд справи відклали до 16 червня.


24 лютого депутати Харківської міськради втретє ухвалили рішення про перейменування проспекту Григоренка на проспект Маршала Жукова. Попередні два рішення оскаржували представники громадськості та низки політичних сил.

15 лютого Другий апеляційний адміністративний суд Харкова відхилив скаргу мерії, рішення окружного адміністративного суду про протиправність перейменування проспекту Григоренка на Жукова набуло чинності. 

Зберегти топоніми з іменем Жукова у Харкові хоче секретар міськради Ігор Терехов. Зокрема, він не підтримав пропозицію громадської організації «Світанок» щодо перейменування школи №127, яка носить ім'я маршала Георгія Жукова.

В Українському інституті національної пам'яті вважають, що топоніму з іменем Жукова «не місце на мапі України». Як зазначала очільниця регіонального відділу УІНП Марія Тахтаулова, чергові спроби перейменування також будуть успішно оскаржені в судах.