Web Analytics

Харківщина перестала відповідати критеріям послаблення карантину

Станом на 29 червня коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 та динаміка захворюваності на Харківщині перевищує норму.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

  • Коефіцієнт виявлення випадків інфікування на Харківщині — 11,32% (має бути менше 11%).
  • Динаміка зростання випадків у порівнянні з попереднім тижнем — 14,73% (має бути менше 10%).

Інші показники регіону не перевищують граничних.

Завантаженість ліжок на Харківщині становить 18,94% (<50%). Середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань — 38,08 (не менш ніж 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів).</p>

Кабмін оновив критерії для послаблення карантину 17 червня. Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий, що не відповідає хоча б одному з встановлених критеріїв. 

Як реагувати на епідситуацію, вирішують комісії з техногенно-екологічних питань та надзвичайних ситуацій.

За рішенням Регіональної комісії Харківської області, в разі погіршення показників в регіоні мають «негайно ініціювати скликання засідання регіональної комісії щодо прийняття рішень, пов'язаних з введенням додаткових обмежень (відміни послаблень карантинних заходів)». Водночас в рішенні зазначається, позачергова комісія скликається в разі невідповідності епідситуації ознакам для послаблення протягом трьох днів. 

На Харківщині вже були дні, коли регіон не відповідав встановленим МОЗ критеріям, але трьох днів поспіль з такими показниками не було. 


Станом на 29 червня, за даними обласного лабораторного центру, з початку реєстрації випадків COVID-19 коронавірус підтвердили у 2097 жителів Харківщини, 1076 з них одужали, 80 померли.