Харківщина отримала 17,5 тис. доз вакцини Сomirnaty

Харківська область отримала партію вакцини проти COVID-19 Сomirnaty виробництва компанії Pfizer. Препарат надійшов за міжнародною програмою COVAX.

До регіону привезли 17 550 доз вакцини Сomirnaty, розповіли у пресслужбі Харківської обладміністрації. Їх вже розподілили серед медичних закладів Харкова та області.

Україна отримала препарат за міжнародною програмою COVAX.

«Ця вакцина може бути використана як для першого чи другого щеплення, так і для бустерної та додаткової вакцинації. Нагадаю, що МОЗ рекомендує бустерні щеплення робити саме мРНК вакциною», — зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Максим Хаустов

Він запевнив, що Харківщина також забезпечена достатньою кількістю вакцини CoronaVac, також є Janssen. Очікується й друга партія Сomirnaty.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Міністерство охорони здоров’я раніше схвалило зміни до порядку вакцинації від коронавірусної хвороби.

«Ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюванням та людям віком 60+. Окремо хотів би наголосити, що вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватись — це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим», — прокоментував головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Серед головних змін — такі:

  • другу бустерну дозу можуть отримати всі повнолітні — з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої;
  • CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин;
  • тепер бустер можна зробити за п’ять місяців після завершення базового курсу (раніше було щонайменше шість);
  • щепити можна дітей 5-11 років — за згодою батьків чи опікунів, вакциною Comirnaty (раніше дозволялася вакцинація від 12 років).

У МОЗ наголосили, що ситуація з COVID-19 наразі контрольована, проте слід бути готовими до зростання захворюваності.


Наприкінці серпня Харківська область отримала 6 тис. доз вакцини проти коронавірусної хвороби Janssen. Препарат також надійшов безкоштовно за міжнародною програмою COVAX.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.