Web Analytics

Фотожурналіст став свідком російського удару по рятувальниках у Харкові: відео

Фотожурналіст Яків Ляшенко вночі 4 квітня працював на місці одного з влучань російських «шахедів» у приватному секторі Новобаварського району і бачив повторний удар, який забрав життя трьох рятувальників. 

Фото і відео удару та його наслідків журналіст опублікував в Instagram (18+). 

«Я приїхав після першого прильоту десь опівночі. Там [у приватному секторі] була пожежа, ми фотографували пожежу. І в цей момент почули, що наближається новий дрон. Ти не знаєш, куди він впаде, тому що по звуку він летить наче просто в тебе. Ми не знали, що там поруч працює інша бригада [рятувальників], тому що було два прильоти, і він впав туди. Ми лягли на землю, побачили вже, коли він впав, вибух, і побігли на те місце, куди він вдарив», — розповів «МедіаПорту» Яків. 

Він згадує, що жителі приватного сектору панікували, намагалися сховатися. 

«Коли почули цей дрон, почалася паніка, всі почали ховатись, хтось в будинки, хтось, може, у підвали. Погріб [на території будинку, де працювали журналісти] розбило першим ударом, ми не могли сховатися. Ми за воротами лежали. Я в той момент був без «броніка», хоча він був у машині. Я вважаю, що це помилка. Поспішали, не встигли вдягнути, але наступного разу вже точно вдягну і бронежилет, і каску», — розповідає Яків.  

На місці повторного удару на проспекті Любові Малої уцілілі рятувальники намагалися допомогти пораненим. 

Фото: Яків Ляшенко/Instagram

«Вони намагалися допомогти пораненим. Один загинув, ще двоє були живі... Вони одразу допомагали їм. Там ще були поранені люди. Один поліцейський, казали про жінку зі швидкої допомоги, тому що їм дуже пошкодило машину цим вибухом. Навіть не могли відкрити задні двері, щоб туди покласти пораненого рятувальника, який потім помер у цій машині. Його намагалися врятувати, але, на жаль, він помер», — згадує Яків. 

Фотожурналіст називає цей день одним з найтяжчих від початку повномасштабної війни.  

«Важкий і морально, і фізично. Троє рятувальників загинуло. Це жахливо», — сказав він.

Уночі 4 квітня війська рф ударили по Харкову безпілотниками. Загинули четверо людей, троє з них — рятувальники, 12 людей дістали поранень, серед них — працівник газової служби, поліцейський, рятувальник, медсестра швидкої. Троє поранених залишаються у лікарнях, стан двох з них тяжкий.

Блок новин за темою