Web Analytics
«Флешбек у 2022-й»: офіцер «Хартії» порівняв Курську операцію та контрнаступ на Харківщині | MediaPort

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну змін зазнали як дії армій обох країн, так і сам характер війни.

Про це розповів в інтерв’ю LB.ua офіцер 13 бригади НГУ «Хартія» Євгеній «Гром» Громадський.

Громадський воює проти рф від початку повномасштабного вторгнення. Обороняв Харківщину — в березні 2022 року командував взводом військ, які стримували окупантів на окружній дорозі Харкова, був командиром роти в 92 окремій механізованій бригаді (нині це 92 окрема штурмова бригада — ред.).

Військовий отримав найвищу державну нагороду — звання Герой України та орден «Золота зірка».

Фото: lb.ua/Архів Євгенія Громадського

Наступ на Курщину

Наступ українського війська на Курську область рф Олег Громадський назвав «флешбеком у 2022-й».

«Це були рішучі дії, які підняли моральний дух більшості військовослужбовців. Дехто із солдатів уже «наївся», але цей наступ показав, що ми можемо бути ефективними й можемо перемагати. Такий собі флешбек у 2022-й», — сказав він.

Як зазначив військовий, операція в Курські області нагадує йому події на фронті дворічної давнини. 

«Ми повинні бути непередбачуваними, креативними й раптовими. Операція у Курські області нагадує мені контрнаступ на Харківщині 2022 року. До речі, росіяни намагалися провернути щось подібне у Вовчанську, як на мене, але ми змогли втримати їх», — говорить Громадський. 

На думку офіцера, Курську операцію можна вважати вдалою, зважаючи на кількість російських полонених.

«Багато наших військових перебувають у полоні в росії, тому ми повинні збільшувати обмінний фонд, особливо коштом цінних для ворога кадрів. Інформаційно все йде правильно, особливо якщо згадати історію: війна в Афганістані, перша чеченська закінчилися після бунту матерів строковиків. Нам вдалося взяти їх у полон на Курщині, тому це як цінні кадри для обміну, так і чинник можливої дестабілізації в росії. Ми у будь-якому випадку у виграші», — сказав Олег Громадський.

Фото: lb.ua/Архів Євгенія Громадського

Зміни у війську

На переконання Олега Громадського, від початку вторгнення війна змінилася технологічно — зокрема завдяки масовому використанню дронів. Крім того, змін зазнали обидві армії.

«У нас з’явилися мотивовані бійці, війна дронів вийшла на новий рівень. Якщо раніше дрони були лише в артилерійській розвідці, в розвідвзводах, то зараз майже у кожній роті є свої дронники — це круто. Крім того, наше забезпечення значно покращили. Зараз умовні бронежилети адаптують під нинішні умови війни, адже це комплексний захист тіла, рук, ніг, паху, шиї, а не просто не зручне спорядження», — розповів нацгвардієць. 

Утім, додав «Гром», окупанти теж постійно вдосконалюються. 

«Між нами є різниця, яка грає на руку як нам, так і їм. Вони швидко все масштабують, а ми швидко адаптуємося, ми більш гнучкі. Поясню на прикладі. Ворог масштабує виробництво й використання мавіків, але, коли вони втрачають актуальність, повільно адаптується під нові виклики війни. Щоб змінитися, йому потрібні місяці й роки. Ми ж швидко перемикаємося на інші способи ведення війни, на вдосконалення захисту, але повільніше масштабуємо це. За таких умов ми поки лідируємо у питанні розвитку, але над масштабністю потрібно працювати», — зазначив військовий. 

Також, додав він, у 2022-му ще не було стійкої лінії фронту, масовості розвідувальних дронів, укріплень. 

«Зараз же у кожного все є, тому потрібно адаптовуватися. Бажано робити це швидко», — резюмував «Гром».

Євгеній Громадський — син полковника Олега Громадського, який теж воював на Харківщині, але загинув у бою в березні 2022-го. На честь батька в Харкові перейменували вулицю Броненосця «Потьомкін».