Web Analytics

«Евакуація на лопаті»: як у складних погодних умовах волонтери евакуювали цивільного з Куп'янщини

Харківські волонтери Товариства Червоного Хреста України від початку повномасштабного вторгнення евакуювали з прифронтових, окупованих і звільнених територій понад 25 тис. людей. Взимку евакуація дещо ускладнена через погодні умови — в одному випадку, щоб спустити людину з гірки, довелося використати лопату.

Волонтери продовжують вивозити цивільних з небезпечних громад Куп’янського району, розповів керівник загону швидкого реагування Харківської облорганізації ТЧХУ Ігор Клименко.

Днями забирали людей з двох населених пунктів. Першими — родину з Ківшарівки: люди чекали, готувалися, все минуло швидко. Другим був маломобільний літній чоловік з Куп’янська. Проїхати було складно: ожеледиця, дуже слизько, а помешкання ще й було на узвишші — з перепадом висот близько 25 м. Чоловіка довелося спускати вниз, бо ходити йому важко.

«Вперше в нашій діяльності була евакуація на лопаті — так ми його спускали з гори. Там зі здоровими ногами не дуже, а дідусь зовсім погано ходив. Внизу на нього чекало авто. Допомогли сісти в машину, забрали речі та попрямували до Харкова», — згадує волонтер.

У Харкові евакуйованого розмітили в пункті тимчасового перебування. Там він переночував та отримав першу медичну допомогу — після інсульту є підозра на гангрену. Чоловіка відвезли до лікарні.

З весни 2022 року волонтери харківського Червоного Хреста евакуювали з прифронтових, окупованих і звільнених територій понад 25 тис. людей.

Блок новин за темою

Новини за темою