Евакуація: як жителі Харківщини виїжджають з окупованих районів

Аватар пользователя Сашко Бринза

Понад 1100 людей виїхали з тимчасово окупованих територій Харківської, Луганської та Донецької областей 11 липня. Близько трьохсот з них — діти. Евакуація проходить щопонеділка, її організовують волонтери, і ніхто не може гарантувати безпеку. Це не перша колона, яка змогла виїхати на підконтрольну Україні територію. З кінця травня окуповані міста й села покинули ще понад чотири тисячі людей.  

На 11 липня волонтери отримали 1600 заявок на евакуацію. Дорога до кордону з підконтрольною територією для деяких людей може тривати кілька діб. Російські військові пропускають не всіх

Серед евакуйованих переважно — жінки та діти. Люди намагаються забрати з собою домашніх улюбленців

Двомісячна дитина на руках у Наталії. Жінка з тимчасово окупованих Савинців під Балаклією народила сина вдома, допомагала сусідка

«Луганщина, Донецька область, Вовчанськ, всі, що окуповані, їдуть, найбільші відстані – 470 км, людина казала, вона 4 суток добиралася», — розповідає волонтер «Червоного хреста» Ігор Клименко.

«Чотири місяці сиділи… Ми з росіян нічого не брали, ні разу! Представте, як ми жили. Ні їсти, ні пити, ні аптеки, нічого», — говорить Лідія, жителька Балаклії.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.