Web Analytics

Естонія надає допомогу постраждалим від війни: як отримати гроші

Естонська рада у справах біженців надає грошову допомогу постраждалим від війни українцям. Серед тих, хто може на неї претендувати — жителі Харківщини.

Про можливість отримати грошову допомогу повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Громадяни, які постраждали внаслідок війни, можуть отримати грошову допомогу від Естонської ради у справах біженців. Пріоритет надається найбільш вразливим категоріям населення», — зазначили у міністерстві.

Виплати призначені для жителів або переселенців з Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Київської, Сумської, Чернігівської, Миколаївської та Одеської областей. Йдеться про тих, хто не отримує допомогу за іншими програмами.

У пріоритеті — такі категорії:

  • сім'ї травмованих або поранених внаслідок бойових дій (цивільних);
  • люди, які внаслідок бойових дій повністю втратили житло (або їх будинки частково зруйновані та потребують ремонту);
  • самотні матері та батьки з неповнолітніми дітьми;
  • сім'ї, де є люди з інвалідністю або онкохворі, які потребують дорогого лікування;
  • люди, які втратили роботу, залишилися без коштів на життя;
  • ті, хто змушений був виїхати з дому та не може повернутися, бо територія окупована або там тривають бойові дії.

За цією програмою упродовж трьох місяців можна отримувати по 2200 грн на кожного члена сім'ї, але не більше ніж на п’ятьох людей. Гроші надходитимуть на банківський рахунок щомісяця. Перша виплата — у п’ять днів після підтвердження заявки.

Зареєструватися можна так:

  • зателефонувати до контакт-центру (щодня з 9:00 до 19:00) за номером (067) 105 28 03;
  • через онлайн-форму на сайті програми. 

Програма впроваджується за фінансування Естонської ради у справах біженців, Міжнародного комітету порятунку, Управління ООН з координації гуманітарних питань та Генерального директорату з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги в Європі.

Інфографіка: minre.gov.ua


У Харківській області також запустили програму фінансової підтримки жителів звільнених громад. Кожен може отримати по 1200 гривень.