Web Analytics

Енергетику з окупованої Луганщини оголосили підозру за допомогу росіянам у Харківській області

38-річний річний чоловік переналаштовував енергогосподарства Харківщини для потреб окупаційних військ.

Під час окупації чоловік обійняв фейкову посаду в незаконній адміністрації, повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула

За даними слідства, 38-річний житель окупованої частини Луганщини працював на підприємствах паливно-енергетичного комплексу, після захоплення російськими військами частини Харківської області став «и.о. заместителя начальника управления топлива, энергетики и угольной промышленности» у незаконно створеній «Військово-цивільній адміністрації Харківської області» в окупованому Куп'янську.

«На цій посаді зловмисник здійснював контроль витрат паливно-енергетичних ресурсів структурами окупаційної влади, керував роботою захоплених підприємств паливно-енергетичної сфери і погоджував звіти про результати їх діяльності. Також розподіляв протиправні обов'язки між співробітниками «управління», організовував виплату заробітної плати своїм підлеглим у валюті держави-агресора та виконував інші організаційно-розпорядчі і адміністративно-господарські функції в інтересах окупантів», — зазначають у СБУ.

Напередодні деокупації чоловік втік з Куп’янського району разом з російськими військами і переховується на непідконтрольній території України. Йому заочно повідомлено про підозру за ознаками ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Блок новин за темою